کد خبر: 165115 A

در بازدید محسن هاشمی از پروژه‌های عمرانی دانشگاه آزاد ابهر عنوان شد؛

محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر به این شهر سفر کرد.

محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر به این شهر سفر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرستان ابهر، در ابتدای این بازدید رجائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر، ضمن خوشامدگویی به میهمانان، خاطر نشان کرد: حضور هاشمی در واحد ابهر افتخاری است که شامل حال دانشگاهیان منطقه شده است.

وی ضمن قدردانی از زحمات هاشمی، خلاصه‌ای از عملکرد دانشگاه را تشریح کرد و افزود: واحد ابهر زمینه ادامه تحصیل ۲۲ هزار نفر فارغ التحصیل را فراهم آورده است.

وی راندمان بالای دانش آموختگان این واحد دانشگاهی و بهره‌مندی حوزه‌های صنعتی، اداری، خدماتی و اجتماعی و… به ویژه در سطح استان و استان‌های هم جوار و حتی کشور و نیز تمایل بخش‌های مدیریتی نسبت به جذب فارغ التحصیلان این واحد دانشگاهی را نشانگر رتبه بر‌تر علمی این واحد دانست و افزود: این مجموعه عظیم دانشگاهی در ۱۲۲ رشته، ۴مقطع تحصیلی، ۵ دانشکده و ۲ آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما به دانشجویان خدمات رسانی می‌کند.

رجائی در ادامه اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک ششمین دانشکده این واحد دانشگاهی نیز به تصویب برسد.

وی اضافه کرد: تعداد اعضای هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت واحد ۲۴۰ نفر است و این دانشگاه به دنبال جذب اساتید مجرب در رشته‌های مختلف با مدارک دکتری است و در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر استاد مدعو که اکثریت آن‌ها دارای مدارک دکترا هستند با واحد همکاری دارند.

رجائی خاطر نشان کرد: واحد ابهر با ۳۷ رشته کار‌شناسی ارشد یکی از واحد‌های مطرح در سطح تحصیلات تکمیلی است.

محسن هاشمی، معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در جمع مسئولان واحد ابهر اقدامات صورت گرفته طی سال‌های گذشته در این واحد را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی از واحد ابهر بسیار تعریف می‌کند و می‌گوید واحد ابهر جزء ده واحد بر‌تر کشور است.

وی به فضای مناسب و محوطه‌سازی یک پارچه و قرار گرفتن تمامی دانشکده‌ها در یک سایت بزرگ را بسیار مطلوب خواند و افزود: امکانات رفاهی، ورزشی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی واحد ابهر بسیار عالی است.

هاشمی در بخشی از سخنان خود خاطر نشان شد: واحد ابهر از معدود واحد‌هایی است که پروژه نیمه تمام ندارد.

وی در ادامه از رجائی به دلیل تلاش‌های بی‌وقفه و پیگیری‌های مستمر برای پیشبرد اهداف دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر و ارتقاء سطح کیفی و کمی این واحد دانشگاهی تقدیر و تشکر کرد.

هاشمی اظهار داشت: انجام طرح‌ها و پروژه‌های مختلف را نشان‌دهنده پیگیری مسئولان دانشگاه است و افزود: استفاده از معماری اسلامی در طراحی‌های آینده دانشگاه نقش به‌سزایی خواهد داشت.

وی در زنجان در ادامه از ظرفیت بالای واحد ابهر ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدواریم با توجه به پتانسیل نیروی انسانی و همچنین موقعیت جغرافیایی شهرستان ابهر بتوانیم در منطقه به لحاظ عمرانی شگفتی‌ساز شویم.

هاشمی افزود: در دو، سه سال گذشته شاهد یک تورم لجام‌گسیخته بودیم و همین مسئله باعثرکود فعالیت‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور شده بود که خوشبختانه با پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام شده شاهد تسریع در این پروژه‌ها و فعالیت مجدد آن‌ها در واحدهای دانشگاهی هستیم.

وی در پایان گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال جدید تلاش خواهیم کرد با تسریع امورات محوله بتوانیم فضاهای مناسب و پروژه‌های نیمه تمام را به منظور بسترسازی برای تأمین فضاهای فرهنگی از جمله مجتمع‌های فرهنگی هنری، مسجد و ورزشگاه و در حوزه اقتصادی و پژوهشی نیز تلاش شده با تأمین فضای مناسب زمینه برای رونق کسب و کار و کارهای اقتصادی و پژوهشی در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر زمینه‌ها فراهم شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی استان زنجان تحصیلات تکمیلی خدمات رسانی دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فرهنگی هنری مسجد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر