کد خبر: 157766 A

مدیرکل راه آهن شمالغرب کشورخبر داد:

مدیرکل راه آهن شمال غرب گفت: از زمان اجرای طرح نوروزی ۲۸۰ هزار مسافر از طریق راه‌آهن شمال‌غرب کشور جابه‌جا شده است.

مدیرکل راه آهن شمالغرب کشور, گفت: ۱۷۰ هزار تن بار با این قطارها طی این مدت جابه‌جا شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمدرضا قربانی در نشست مطبوعاتی مدیران کل شورای هماهنگی حمل و نقل استان زنجان اظهار کرد: در ایام نوروز در محدوده راه‌آهن شمال غرب کشور ۵۷۹ قطار جابه‌جا شده است.

قربانی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این منطقه از کشوراضافه کرد: از زمان اجرای طرح نوروزی ۲۸۰ هزار مسافر از طریق راه‌آهن شمال‌غرب کشور جابه‌جا شده است.

مدیرکل راه‌آهن شمال غرب با اشاره به جابه‌جایی ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کیلومتر بار خالص طی مدت زمان اجرای طرح نوروزی در راه‌آهن شمال غرب تصریح کرد: تعداد قطارهای باری جابه‌جا شده از آغاز سال‌ جاری تاکنون ۲۵۵ قطار بوده است.

این مسئول یادآور شد: ۱۷۰ هزار تن بار با این قطارها طی این مدت جابه‌جا شده است.

قربانی با اشاره به برخورد قطار با یک عابر در کیلومتر ۴۲۵ بین پل دختر و میانه ابراز داشت: متاسفانه در این برخورد عابر جان خود را از دست داد.

وی به درخواست شهروندان زنجانی برای تغییر زمان حرکت قطارها اشاره کرد و گفت: بر اساس این درخواست‌ها زمان حرکت دو قطار پردیس و دو طبقه از زنجان به سمت تهران و بالعکس تغییر کرده است.

مدیرکل راه‌آهن شمال غرب زمان حرکت قطار پردیس از زنجان را شش و ۳۵ دقیقه صبح اعلام کرد و گفت: زمان حرکت این قطار از تهران به سمت زنجان ۱۴ و ۴۵ دقیقه است.

این مسئول زمان حرکت قطار دو طبقه را از زنجان ساعت ۱۵ اعلام کرد و متذکر شد: زمان حرکت این قطار از تهران پنج و ۵۰ دقیقه می باشد.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص دارا نبودن راه آهن زنجان به پارکینگ ادامه داد: با توجه به توافقنامه ای که با استانداری زنجان امضا شده است، هنوز به تعهدات عمل نشده که در صورت تامین اعتبار، این مهم عملیاتی می شود.

استان زنجان ایام نوروز حمل و نقل راه آهن طرح نوروزی غرب مدیرکل شمال زنجانی شمالغرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر