کد خبر: 152221 A

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، گفت: تهیه اطلس فرهنگی به منظور جهت دهی به فعالیت های فرهنگی در دستور کاراین مجموعه در اداره کل استان قرار دارد.

ایلنا: مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان، گفت: تهیه اطلس و شناسنامه فرهنگی ازاولویت های این اداره کل در سال آینده خواهد بود.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " از زنجان، " ناصر مقدم "، امروز یکشنبه(۱۸اسفند) در اولین کنفرانس خبری با رسانه های استان، با اشاره به سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی وهنری مساجد اظهار داشت: در حال حاضر ۱۸ درصد مساجد استان کانون دارند.

مقدم، با اشاره به اینکه طبق برنامه پنجم توسعه باید ۲۵ درصد مساجد استان زنجان، دارای کانون باشند، ادامه داد: برنامه ریزی برای توسعه کمی و کیفی کانون های مساجد در دستور کار متولیان قرار دارد.

این مقام مسئول دراستان، در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست ها و برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال آینده اشاره کرد و افزود: توسعه و تقویت تشکل ها و صنوف فرهنگی و هنری در دستور کار این مجموعه است.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان، با بیان اینکه خبرنگاران چشمان بینای حوزه های مختلف در جامعه هستند، افزود: تاسیس وتوسعه نهاد های صنفی یکی از سیاستهای اصلی این اداره در سال جاری بوده است.

مقدم، در این زمینه با اشاره به انتخاب هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات استان زنجان و راه اندازی مجدد آن بعد از سه سال تعطیلی، گفت: امید واریم شاهد اقدامات مطلوب در این راستا باشیم.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان، خبر از راه اندازی خانه هنرمندان زنجان نیز در سال آینده داد وگفت: با پیگیری راه اندازی این خانه شاهد پیگیری مشکلات این قشراز اقشار جامعه در استان خواهیم بود.

وی همچنین از کاهش تصدی گری دولت از طریق واگذاری مدیریت واحدهای فرهنگی و هنری به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در بخش فرهنگی تلاش در راستای توسعه موسسات فرهنگی، هنری و قرآنی از اولویت های اصلی این نهاد خواهد بود.

مقدم با بیان اینکه در سال آینده سعی بر تعاملات فرهنگی با سایر استانهای کشورنیز خواهد شد، تصریح کرد: در این راستا برگزاری هفته فرهنگی استان نیز بر گزار می شود.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان، همچنین از برگزاری نمایشگاه کتاب و حمایت از ناشران استان خبر داد و افزود: کتاب فرهنگ و تاریخ زنجان در قالب فصلنامه فرهنگی از سال آینده در استان چاپ خواهد شد.

این مقام مسئول در استان به رایزنی های انجام شده در زمینه راه اندازی پردیس و مجتمع های فرهنگی در استان اشاره کرد و یادآور شد: تهیه اطلس و شناسنامه فرهنگی ازاولویت های اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان در سال آینده خواهد بود که این مهم به منظور جهت دهی به فعالیت های فرهنگی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی برگزاری جشنواره مطبوعات استانی ومنطقه ای، ساماندهی و افزایش دکه های فروش روزنامه، حمایت از مولفان کتاب، برگزاری جشنواره های مختلف از جمله جشنواره فیلم فجر، راه اندازی دانشگاه علمی و کاربردی در حوزه فرهنگی، راه اندازی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان های سلطانیه، ایجرود و ماهنشان، و برگزاری کلاسهای آموزشی خبرنگاران در سطح مقدماتی وتکمیلی، حمایت از فعالیت های قرآنی، تشکیل دوره های ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و بزرگداشت مفاخر و برجستگان فرهنگی استان زنجان را از دیگر برنامه های اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در سال آینده عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، در بخش پایانی سخنان خود، تصریح کرد: جشنواره فرهنگی و هنری رضوی در استان برگزار می شود که در تلاش هستیم تا تشکیل هفته فرهنگ رضوی را در قالب هفته های فرهنگی در دستور کار قرار دهیم.

اداره فرهنگ و ارشاد استان زنجان بخش خصوصی دولت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت های فرهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مشکلات نمایشگاه کتاب روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر