کد خبر: 151938 A

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: بحثاشتغال مددجویان از دغدغه های اصلی نمایندگان مجلس است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: بحثاشتغال مددجویان از دغدغه های اصلی نمایندگان مجلس است.

به گزارش ایلنا از زنجان، محسن علیمردانی در نشست با نخبگان و کارآفرینان کمیته امداد که در محل اداره کل این نهاد برگزار شد، از حضور در جمع نخبگان و کارآفرینان کمیته امداد استان زنجان ابراز خرسندی کرد.

وی با تقدیر از پرسنل خدوم کمیته امداد در راستای حمایت از محرومان و اقشار نیازمند جامعه به نخبگان و کارآفرینان حاضر در این نشست اشاره داشت و مدعی شد: مشاهده موفقیت نخبگان و کارآفرینان روحیه مضاعفی رادر مسئولان برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به این گروه ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تشریح فعالیت‌های این کمیسیون در مجلس اظهار داشت: یکی از دغدغه های نمایندگان در این کمیسیون اشتغال مددجویان زیر پوشش دستگاه های حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی است.

این مسئول با اظهار این موضوع که فعالیت‌های نمایندگان مجلس در حمایت از مددجویان دستگاه‌های حمایتی بدون منت انجام می‌پذیرد، گفت: این اقدامات در راستای فراهم سازی شرایط لازم برای شکوفا سازی استعدادهای مددجویان صورت میگیرد.

علیمردانی با یادآوری برگزاری جلسات مشترک کمیسیون اجتماعی مجلس با حضور سرپرست کمیته امداد کشور و اقدامات انجام شده پس از برگزاری این جلسات نظر خود را نسبت به سیاست گذاری کمیته امداد در کشور علمی تر و راهبردی تر از سایر دستگاه‌ها اعلام کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی که در محور دوم سخنان خود به بخش اشتغال مددجویان و اقدامات انجام شده در مجلس در این زمینه اشاره داشت و تشریح کرد: در این زمینه فعالیت کمیته امداد در بحثاشتغال مطلوب بوده و نمایندگان مجلس نیز بر این امر نظر مساعد دارند.

این مسئول با تقدیر از خدمات مسئولان کمیته امداد به علت خدمات ارائه شده از آنها خواست: به این حد از توانمندسازی قانع نبوده و از ظرفیت نخبگان و کارآفرینان برتر در زمینه توانمند سازی سایر گروه های هدف استفاده کنند.

علیمردانی در خطاب به مدیران عامل بانک‌ها، خواستار همکاری بیشتر آنها با امداد و تسریع در زمینه ارائه تسهیلات به مددجویان این نهاد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سیستم کشور در زمینه اینکه منابع مالی به سمت تولید پیش نرفته است، تشریح کرد: درست است که در برخی از موارد اقداماتی انجام و زحمات بسیاری در راستای حمایت از تولید صورت گرفته اما این کافی نیست و باید خدمات راهبردی‌تر از گذشته ارائه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر امر تجارت در کشور و تاثیر مثبت آن در ریشه کنی فقر از اینکه سهم دلالی بیشتر از تجارت در کشور است، اظهار تاسف کرده و به سیستم بانکی توصیه کرد: در خدمت تولید بوده و به سمت انباشت سرمایه نروند.

این مسئول با اذعان اینکه مدیران عامل بانک ها از اختیار لازم برای ارائه تسهیلات برخوردار هستند، به آنها پیشنهاد کرد: اولویت ارائه تسهیلات را در بخش کارآفرینی و تولید قرار دهند.

وی در پایان سخنان خود به استعدادها و ظرفیت‌های بسیار کشور اشاره داشت و تاکید کرد: اگر درست کار کنیم در کشور کسی بیکار و فقیر نخواهد بود.

پوشش جامعه حمایت از تولید فقر کمیته امداد مجلس شورای اسلامی منابع مالی نخبگان نمایندگان مجلس نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر