خبرگزاری کار ایران

یک مسئول در حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان:

لکه‌گیری اضطراری جاده‌های استان با بیش از ۲۰ هزار تن آسفالت

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۶۳۵۶

رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان از لکه‌گیری و چاله‌پرکنی محورهای استان با ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت سرد و گرم طی ۱۲ ماه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، بهمن بیات، امروز به تشریح عملکرد اداره متبوع خود پرداخت و گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ در راستای ایمن‌سازی راه‌های مواصلاتی و محورهای اصلی و شریانی، عملیات لکه‌گیری و پر کردن چاله‌ها با ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت سرد و گرم توسط همکاران صورت پذیرفت.

رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، با بیان اینکه رسیدگی به راه‌ها و ارتقای کیفیت آن‌ها همواره مورد توجه این اداره کل است، اظهار کرد: شانه‌سازی راه‌ها نقش بسزایی در ارتقای ایمنی جاده‌ها و رانندگی ایفا و از تخریب آسفالت جلوگیری می‌کند و در این راستا سال گذشته بیش از ۳۶۰ کیلومتر شانه‌سازی در جاده‌ها انجام شد.

بیات، اعتبار هزینه شده برای اجرای عملیات آسفالتی در طول ۶ هزار کیلومتر راه‌های اصلی، فرعی و روستایی را ۷ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وی، تاکید کرد: عمده عملیات آسفالتی در محورهای اصلی و شریانی زنجان _ قزوین  و ترانزیت زنجان_میانه در حدود ۹۰ کیلومتر صورت گرفت.

رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، از تعمیر و نگهداری ۷۹ پل در استان نیز خبر داد و اظهار داشت: امسال نیز در صورت تخصیص اعتبار، برنامه‌ریزی لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

وی، درباره دیگر عملیات آسفالتی انجام شده در طی این مدت گفت: آسفالت ۷۴۳ کیلومتر راه روستایی، ۱۵۹ کیلومتر لکه‌گیری راه‌های فرعی و ۸۱ کیلومتر راه‌های اصلی و شریانی به صورت پیمانی و اجرای ۸۵ هزار متر درزگیری انجام شده است.

به گزارش ایلنا؛ استان زنجان، دارای ۵ هزار و ۱۸۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراهی است که از این میزان ۲۰۰ کیلومتر آزادراه، ۱۶۰ کیلومتر آن بزرگراه و ۴۵۷ کیلومتر آن راه اصلی است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز