خبرگزاری کار ایران

مدیر عامل هلال احمر استان:

هلال احمر زنجان به بیش از ۱۵ هزار نفر در طرح نوروزی خدمات داده است

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۲۱۱۳

مدیرعامل جمعیت هلال احمر زنجان، گفت: بیش از ۱۵ هزار نفر از هموطنان در قالب طرح نوروزی از خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزش، بخش‌های مختلف درمانی و داوطلبان بهره مند شدند.

به گزارش ایلنا از زنجان، حکمت هاشمی، امروز با تبریک نوروز باستانی، اظهار کرد: ارائه خدمات در قالب این طرح نوروزی با شعار 'هم راه تان هستیم' از ۲۴ اسفند سال گذشته در ۱۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای، ۱۱ پست ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، درمانگاه، داروخانه و توانبخشی هلال‌ احمر استان ارائه خدمات ویژه آغاز شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، ادامه داد: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان سومین روز از فروردین سالجاری تیم‌ های عملیاتی در ۱۸ عملیات امداد و نجات در قالب ۲۹ تیم ۷۶ نفره به هموطنان متاثر از حوادث خدمات ارائه داده اند.

وی، گفت: نجاتگران در این عملیات ها موفق به انتقال ۲ مصدوم به مراکز درمانی و رهاسازی یک مصدوم گرفتار در داخل خودرو کردند.

هاشمی، افزود:  با حضور  ۳۱۹  نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و  سیار  استان ۶ هزار و ۵۴۹ مسافر نوروزی  از خدمات بشردوستانه بهره مند شدند.

وی، تاکید کرد: ۸۲۷ نفر نیز در پویش بهرفت  (بهبود رفتارهای ترافیکی) مشارکت و از این طرح حمایت  کرده اند.

هاشمی، اطلاع رسانی نقاط حادثه خیز، پویش بهرفت، طرح یاس، تست فشار خون ، پویش سبز، بهره‌ مندی از فضای دوستدار کودک، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت های ایمنی و کمک های اولیه را از طرح های مختلف  خدمات خدمات بشردوستانه و فعالیت تیم سحاب برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان، همچنین از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و گفت: توسط  ۵۹ مربی داوطلب آموزشی  ۷۴۹ مسافر نوروزی در ۹ روز گذشته( از ۲۴ اسفند لغایت سوم فروردین ) از آموزش ها کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات  بهره مند شده اند.

هاشمی، با بیان اینکه درمانگاه، داروخانه در زنجان و مراکز توانبخشی در شهرهای زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات نوروز خدمات ارایه می دهند، خاطرنشان کرد:  از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته/جمعه/ ۶ هزار و ۳۶۲ نفر نیز از خدمات مختلف این واحدها بهره مند شده اند.

وی، به فعالیت حوزه داوطلبان اشاره کرد و ادامه داد:  در این حوزه نیز یکهزار و ۳۵۲  نفر از هموطنان از طرح های مروجین سلامت، نیابت، غربالگری سلامت، پویش هلال رحمت، مرهم برای زائر،  پویش بشردوستی با مشارکت و فعالیت داوطلبان بهره مند شده اند.

هاشمی، در پایان از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ ندای امداد بدون محدودیت زمانی تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز