خبرگزاری کار ایران

| 01:13   
کد خبر : ۱۳۹۵۷۵۴
برای نخستین بار در جهان انجام شد؛

دانشمندان و محققین ایرانی برتر موفق به کسب مدال طلا شدند

برای نخستین بار در جهان، دانشمندان و محققین ایرانی برتر موفق به کسب مدال طلا و برترین اختراع فینتک در مسابقات جهانی اختراعات کانادا شدند.

 دانشمندان و محققین ایرانی برتر موفق به کسب مدال طلا شدند

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حضور درخشان کارآفرینان ایرانی در رویداد جهانی نوآوری های تورنتو کانادا دانشمندان و محققین ایرانی موفق به کسب مدال طلا و برترین اختراع فینتک در مسابقات‌ جهانی اختراعات کانادا شدند.

مرکز فناوری های پیشرفته آندیا با محوریت سامانه هوش مصنوعی خود که برای نخستین بار در جهان توان بسیار بالاتر از عامل و تیم های انسانی را در تحلیل اقتصادی ارایه می دهد، در این رویداد جهانی حضور یافته بود. اعضای شرکت کننده این گروه مهندس محمود امندی، مهندس روح اله امندی و مهندس سعید احمدی بودند.

این سامانه که در دو نسخه عمومی و موسسات مالی و بانکی و شرکت ها طراحی شده است می تواند با دقت بسیار بالا به خرید و فروش در بازارهای مالی پرداخته و با توجه به نیازهای کاربری برنامه ریزهای اقتصادی مختلف در بازه های زمانی و نیازهای مجموعه اقتصادی را به صورت کامال خودمختار و هوشمند انجام دهد.

این مسابقات به میزبانی تورنتو کانادا و با حضور بیش از700 تیم از 90 کشور جهان برگزار شد.

در این رویداد از گروه فناوری های مالی آندیا به عنوان فناوری برتر توسط انجمن جهانی مالکیت های معنوی به صورت ویژه تقدیر به عمل آمده و این طرح در حوزه فناوری و همچنین حوزه میان رشته ای فناوری مالی و اقتصادی نیز خوش درخشیده و با یکه تازی عنوان برترین اختراع فینتک مسابقات و فناوری برتر و کاربردی به انتخاب سازمان جهانی مالکیت های معنوی را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایلنا؛ این رویداد جهانی به همت سازمان اختراعات و توسعه فناوری های پیشرفته تورنتو و با همکاری سازمان جهانی اختراعات، مرکز مالکیت های معنوی ملل متحد، سازمان جهانی ابداعات و اختراعات و سازمان های مختلف دیگر جهانی هر ساله در تورنتو کانادا برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز