خبرگزاری کار ایران

| 01:28   
کد خبر : ۱۳۹۱۹۰۷
در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

زنجان، میزبان مهمترین رویداد مهارتی کشور

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، به میزبانی مرحله کشوری چهار رشته رباتیک، طراحی مد و لباس، آشپزی و شیرینی پزی از بیست و یکمین مسابقات ملی مهارت را برعهده دارد.

زنجان، میزبان مهمترین رویداد مهارتی کشور

محمدرضا انصاری، امروز در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در زنجان، با اشاره به اینکه مسابقات ملی مهارت همه ساله در کشور اجرا می شود، گفت: امسال زنجان میزبانی مرحله کشوری، چهاررشته از بیست و یکمین دوره مسابقات ملی مهارت را برعهده دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، با یادآوری اینکه مرحله کشوری رشته های رباتیک، طراحی مد و لباس، آشپزی و شیرینی پزی با حضور 250 شرکت کننده از سراسر کشور در زنجان برگزار می شود، تصریح کرد: از استان زنجان نیز در رشته رباتیک«علی فیروزه و آیدین فرهادی» رشته آشپزی «کوثر مقدمی» و رشته طراحی مد و لباس« هاجر عباسی» به عنوان تیم های منتخب استانی حاضر خواهند شد.

به گفته انصاری، استان زنجان با توجه به رویکرد توسعه اقتصادی در حوزه گردشگری رشته آشپزی و شیرینی پزی، جایگاه استان در زمینه نساجی رشته طراحی مد و لباس و رشد و توسعه در حوزه آی تی و فناوری اطلاعات رشته رباتیک را میزبانی می‌کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، ادامه داد: مرحله کشوری بیست و یکمین دوره مسابقات ملی مهارت در استان زنجان هفته اول تا سوم آبان ماه برگزار می‌شود و در رشته رباتیک 30 تیم 2 نفره با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی، با بیان اینکه تیم‌های منتخب به مرحله جهانی معرفی خواهند شد، گفت: برخورداری از تسهیلات بانکی، استفاده از نخبگان مهارتی در بنگاه‌های اقتصادی و معرفی به عنوان نخبه مهارتی در کشور از مزایای آزمون های ملی مهارت است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در زمینه اجرای این رویداد ملی از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی و خیرین حوزه مهارت به عنوان مشارکت کنندگان اجتماعی استفاده خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز