خبرگزاری کار ایران

| 07:39   
کد خبر : ۱۳۹۱۱۶۹

آغاز جشن عاطفه‌ها در زنجان

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: جشن عاطفه‌ها از یک شهریور آغاز شده و تا 15 مهرماه ادامه خواهد داشت.

آغاز جشن عاطفه‌ها در زنجان

به گزارش ایلنا از زنجان،  روح‌اله صالحی با اشاره به آغازجشن عاطفه‌ها گفت: با عنایت به ضرورت حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه به ویژه دانش‌آموزان عزیز تحت حمایت این نهاد همه ساله در آستانه بازگشایی مدارس و به منظور توسعه ترویج و تقویت فرهنگ جریان احسان اتفاق و نیکوکاری و بسط و تعمیق مسئولیت‌‍‌های اجتماعی جشن عاطفه‌ها برگزار می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد زنجان، ادامه داد: این نهاد به منظور فراهم ساختن بستر مشارکت آحاد مردم و حمایت اجتماعی از دانش‌آموزان نیازمند اقدام به برگزاری رویداد ملی و معنوی جشن عاطفه ها و بستر سازی برای تأمین بخشی از هزینه‌های تحصیلی و ملزومات آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان تحت حمایت می‌کند.

وی، گفت: بر همین اساس در سالجاری نیز همزمان با سراسر کشور این رویداد نیکوکارانه و خیرخواهانه از تاریخ یکم شهریورماه آغاز شده و تا ۱۵ مهرماه سالجاری ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، افزود: رویداد ملی و معنوی شور عاطفه‌ها با هدف ترویج فرهنگ خیر و احسان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تهیه بخشی از ملزومات تحصیلی دانش‌آموزان زیرپوشش با عنوان«پویش تامین مایجتاج تحصیلی دانش آموزان عزیز تحت حمایت»همزمان با سراسر کشور با همکاری بسیج مستضعفین، آموزش و پرورش، صدا و سیما و مراکز نیکوکاری اجرا خواهد شد.

صالحی اضافه کرد: در قالب این جشن پایگاه‌های نمادین پایگاه‌های امداد و نیروی مقاومت بسیج در میادین و معابر و هفته آخر شهریور، پایگاه‌های مصلی‌های نماز جمعه ۳۱ شهریورماه، پایگاه‌های مدارس روز سه شنبه ۴ مهرماه) دایر خواهد شد.

وی گفت: ادامه داد: برنامه‌ریزی شده تا قبل از بازگشایی مدارس از طریق مشارکت مردم نیک‌اندیش استان وهم افزایی آن با منابع این نهاد برای دانش‌آموزان تحت حمایت بسته‌های تحصیلی و ملزومات آموزشی تهیه و تحویل داده شود.

این مسئول در رابطه با روش‌های مشارکت در رویداد ملی و معنوی جشن عاطفه‌ها، خاطرنشان کرد: خیران می‌توانند از طریق شماره‌گیری #۰۲۴*۱*۸۸۷۷* و شماره تماس نیکوکاری ۳۳۱۱۶ و یا واریز کمک‌های نقدی خود به شماره کارت مجازی ۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۴۲۰ ۶۰ در تامین مایحتاج تحصیلی دانش‌آموزان مستعد نیازمند تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان مشارکت کنند.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۸ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۵۱ هزار نفری تحت حمایت کمیته امداد حضرت امام خمینی هستند که قریب به ۷ هزار دانش آموز و دانشجو از خدمات تحصیلی و آموزشی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز