خبرگزاری کار ایران

| 09:45   
کد خبر : ۱۳۸۷۰۹۳
مدیرکل کمیته امداد زنجان:

4 هزار طرح اشتغالزایی در استان فعال است

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، با اشاره به اینکه 4 هزار طرح اشتغالزایی در استان فعال است، گفت: ۱۴ هزارو ۷۲۷ طرح اشتغال تحت نظرات کارشناسان کمیته امداد قرار داد که ۴ هزارو ۷۲۲ طرح اشتغال زنان سرپرست خانوار را شامل می‌شود.

4 هزار طرح اشتغالزایی در استان فعال است

به گزارش ایلنا از زنجان، روح‌الله صالحی در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی، بانوان و خانواده با بیان اینکه در حوزه زنان سرپرست خانوار یکی از اولویت‌های کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) برای توانمند سازی است، اظهار داشت: در استان زنجان در چهار ماهه نخست ۶۶۴ اشتغال ایجاد شده است که ۱۵۰ طرح برای زنان خانوار بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان، افزود: ۱۴ هزارو ۷۲۷ طرح اشتغال تحت نظرات کارشناسان کمیته امداد قرار داد که ۴ هزارو ۷۲۲ طرح اشتغال زنان سرپرست خانوار را شامل می‌شود.

وی، گفت: اولویت برنامه‌‌های امداد در اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان و حمایت آن‌ها تا رسیدن به خودکفایی و همچنین پرداخت سرانه حق بیمه کارفرمایی به کارفرمایانی که فرزندان مددجوی تحت حمایت را استخدام کرده باشند در همین راستا است.

صالحی، با اشاره به اینکه توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت در صورتی موفق خواهد بود که به صورت علمی از نقطه شروع شده و در نهایت موجب استقلال معیشتی جامعه هدف شود، اضافه کرد: اگر این روند به درستی طی شود؛ فقر بین نسلی از بین خواهد رفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز