خبرگزاری کار ایران

| 18:37   
کد خبر : ۱۳۸۴۲۵۹
به مناسبت روز ملی مهارت و کارآفرینی مطرح شد؛

ایجاد اشتغال برای 42 درصد مهارت آموزان زنجان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، با اشاره به رصد اشتغال افراد آموزش دیده به میزان بالغ بر 42 درصد اشتغال مستقیم در استان، گفت: ترویج فرهنگ مهارت آموزی جزو الویت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای بوده است.

ایجاد اشتغال برای 42 درصد  مهارت آموزان زنجان

به گزارش ایلنا از زنجان، محمد رضا انصاری، امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت روز ملی مهارت و کارآفرینی، با اشاره به اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای به همراه متولیان این حوزه طبق مجموعه قوانین برای مهارت آموزشی و ارتقای شغلی در تلاش است، اظهار داشت: شرکای اجتماعی مختلف برای انتقال دانش در حوزه‌های مختلف به همراه بنگاه‌های اقتصادی با فنی و حرفه‌ای مشارکت و فعالیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، با بیان اینکه مهارت آموزی جزو الویت‌های این مجموعه بوده است، ادامه داد: بالغ بر 9هزار و 500 استاندارد شغلی و آموزش میان رشته‌ای و رابطه‌ای بر اساس استاندارهای بین الملی در این راستا تدوین شده است.

وی، با اشاره به اینکه سربازان جزو جمعیت فعال جامعه محسوب می‌شوند، گفت:  فنی و حرفه‌ای با اجرای طرح‌های آموزشی مهارتی در این خصوص برای سربازان و زندانیان در راستای ارتقای مهارت آموزی و ایجاد انگیزه اقدامات و مسابقات مهارتی نیز برگزار می‌کند.

به گفته انصاری، تثبیت اشتغال یکی از الویت‌های این مجموعه است که بنگاه‌های اقتصادی وظیفه مهمی در این راستا برعهده دارند.

وی، حضور بنگاه‌های اقتصادی را مهم ارزیابی کرد و گفت:  فرایند ایجاد اشتغال در کنار آموزش مهارت‌های شغلی و توانمند سازی طبق استاندارهای بین المللی حائز اهمیت است.

انصاری، با بیان اینکه همه فعالیت‌ها و آموزش‌های مهارتی در این سازمان مرتبط با اشتغال است، گفت: آمار اشتغال و فرآیند آموزشی دارای مراحل خاص خود همراه با استعداد سنجی و حضور در کارگاه‌ها و .... را برای متقاضیان شامل می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، با اشاره به رصد اشتغال افراد آموزش دیده خبر از ایجاد اشتغال مستقیم برای بالای 40 درصدی از جامعه متقاضیان اشتغال داد، تصریح کرد: در حوزه خواهران و برداران شرایط کارآموزی متفاوت است.

انصاری، بخش مراقبت زیبایی و مد و لباس را مختص بانوان برشمرد و گفت: بانوان در صنایع چوب و تعمیرات خودرو،  و رشته های سنگین مکانیک و فناوری اطلاعات و رشته های میان رشته و کابینت سازی نیز وارد شدند.

وی، با بیان اینکه سفارش محور بودن آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی در این حوزه مهم است، افزود: اجرای طرح ملی و مهارت افزایی دارای حوزه گسترده بوده است.

مدیر کل آموزش  و حرفه ای استان، افزود: دانشجویان در کنار رشته اصلی خود مهارتهای ویژه نیز یاد می گیرند و دراین راستا قرار دادهای نیز با دانشگاهای استان برای مهارت آموزی و تخصص دانشجویان متقاضی انجام شده است.

انصاری، ترویج فرهنگ مهارت آموزی را برای این مجموعه مهم ارزیابی کرد و گفت: اجرای طرح تابستانی برای اولین سال برای دهک های 1تا 5درآمدی را شامل می‌شود.

وی، با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح استفاده از ظرفیت های آموزشی رایگان برای دهک های کم برخوردار بوده است، اضافه کرد: سهمیه استان زنجان دراین خصوص بالغ بر یک هزار 400نفر در بخش دولتی و 94نفر در بخش غیر دولتی بوده است و این برابر با یک و نیم برابر سهمیه استان در سالجاری بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز