کد خبر: 138351 A

نائب رئیس اتاق زنجان تاکید کرد:

در بیست و چهارمین جلسه ماهانه کمیسیون تخصصی اقتصاد کلان و تشکل‌ها با بررسی ورود کالای قاچاق به استان زنجان بررسی شد.

در بیست و چهارمین جلسه ماهانه کمیسیون تخصصی اقتصاد کلان و تشکل‌ها با بررسی ورود کالای قاچاق به استان زنجان بررسی شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، در این جلسه نمایندگان خواستار ابطال قوانین مخل تولید شدند.

کلانتری نائب رئیس اتاق زنجان در حال حاضر عده‌ای از افراد سودجو با قاچاق کالا و عدم پرداخت تعرفه گمرکی اقدام به عرضه این کالا‌ها با قیمت پائین‌تر از کالاهای مشابه که از طریق قانونی وارد استان شده می‌نماید که این امر واردکنندگان قانونی را با مشکلات عدیده‌ای مواجه ساخته است.

همچنین در این جلسه مقرر شد این موضوع از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری و ورود و خروج کالاهای قاچاق به استان کنترل شود و از سوی دیگر در این جلسه تاکید شد: بدلیل ورود غیرقانونی این قبیل کالا‌ها امکان آلودگی و احتمال شیوع بیماری نیز وجود دارد که باید مسئولین بهداشت استان به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشند.

از سوی دیگر در این نشست موضوع تمدید زمان بازپرداخت وامهای سررسید گذشته مطرح شد، در حال حاضر عده‌ای از فعالین اقتصادی بدلیل عدم توانائی در تسویه وامهای سررسید شده خواستار تمدید وامهای خود می‌باشند که در این جلسه پیشنهاد شد به منظور مساعدت با این اشخاص در صورت تقاضای مشتری و موافقت بانک عامل مدت بازپرداخت وام اخذ شده بدون افزایش نرخ سود بانکی و نیاز به تجدید سند و ابطال تمبر و هزینه‌های زائد تمدید شود که این اقدام می‌تواند کمک شایانی به فعالین اقتصادی در شرایط کنونی باشد.

در بخشی از این جلسه حاضرین در جلسه، تبصره ۲ ماده ۱۱۹ قانون توسعه پنجم راکه از جمله قوانین مخل تولید هست را خواستند ابطال شود. تبصره ۲ ماده ۱۱۹ قانون توسعه پنجم که در پیش نویس قانون توسعه ششم نیز تنفیذ شدده مقرر می‌دارد برای استفاده از معافیت‌های مالیاتی مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم از جمله فعالیت‌های کشاورزی که طبق ماده ۸۱ قانون مالیاتهای مستقیم برای مدت زمان نامحدود و بدون قید و شرطی معاف از مالیات هست، باید اظهارنامه مالیاتی تسلیم نمایند که جزو مقررات مخل و مزاحم فعالیت‌های تولیدی محسوب می‌شود.

استان زنجان اقتصاد قاچاق قانون کشاورزی مالیات مشکلات نرخ سود بانکی جلسه کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر