خبرگزاری کار ایران

| 06:15   
کد خبر : ۱۳۷۹۱۵۵
مدیرعامل شرکت آبفای زنجان خبرداد؛

توسعه خدمات رسانی به روستاییان ماهنشان با ارتقاء زیرساخت‌های آبرسانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، با تشریح عملکرد این شرکت در شهرستان ماهنشان گفت: با ارتقاء زیرساخت های آبرسانی، خدمات دهی به روستائیان شهرستان ماهنشان توسعه یافته است.

توسعه خدمات رسانی به روستاییان ماهنشان با ارتقاء زیرساخت‌های آبرسانی

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی، امروز با اعلام این خبر، اظهار کرد: آغاز عملیات آبرسانی به روستای "قره ناس" در شهرستان ماهنشان یکی از  این خدمات است که با بهره برداری از آن، اهالی این روستا از نعمت آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، افزود: این طرح شامل احداث خط انتقال به طول بیش از 4 کیلومتر، احداث یک رشته قنات و چاه نیمه عمیق، احداث و تجهیز ایستگاه پمپاژ و برق رسانی است.

وی، تصریح کرد: طی سه ماهه اخیر 770 متر عملیات اصلاح و توسعه شبکه توزیع، احداث 10 فقره حوضچه شبکه توزیع و خط انتقال و 17 فقره تعویض شیر فلکه و نصب کنتور حجمی در شهرستان ماهنشان انجام پذیرفته است.

جزء قاسمی، با تاکید بر حفظ و کنترل کیفیت آب آشامیدنی بیان داشت: انجام 107 مورد آزمایشات شیمیایی، بیش از 11 هزار فقره کلر سنجی آب، نصب دستگاه های کلرزن و شستشوی 26 فقره مخزن ذخیره آب از جمله اقداماتی است که برای کنترل کیفیت آب در شهرستان ماهنشان انجام شده است.

وی همچنین به رفع 249 فقره حوادث و اتفاقات شبکه توزیع و خط انتقال، 249 فقره تعمیر حوضچه شبکه توزیع و خط انتقال، 5 فقره نصب شناور، 18 مورد تعمیر آب شیرین کن نیز اشاره کرده و یادآور شد: ارتقاء خدمات به روستاییان بصورت مستمر جزء اولویت‌های کاری شرکت آب و فاضلاب استان زنجان است.

این مسئول، به شناسایی و کشف 62 فقره انشعاب غیرمجاز در شهرستان ماهنشان نیز اشاره کرده و گفت: بررسی پرونده این انشعابات در مراجع قضایی در دست اقدام است.

به گزارش ایلنا، شهرستان ماهنشان با 15 هزار مشترک و جمعیتی بالغ بر 39 هزار نفر در فاصله 115 کیلومتری مرکز استان زنجان قرار دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز