خبرگزاری کار ایران

| 09:17   
کد خبر : ۱۳۷۸۸۶۷
فرماندار زنجان:

اعتبارت عمرانی زنجان 50 درصد افزایش یافت

فرماندار شهرستان زنجان، گفت: مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (عمرانی) این شهرستان در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد یافت.

اعتبارت عمرانی زنجان 50 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، پرویز خالقی، در جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان زنجان، افزود: مجموع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) شهرستان زنجان در سال ۱۴۰۱ برای ۱۰۹ پروژه بیش از سه هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال بود که این رقم در ابتدای امسال به بیش از چهار هزار و ۸۲۹ میلیارد ریال افزایش یافته است که اعتبار لازم برای تکمیل و اجرای ۱۱۸ طرح و پروژه مختلف را پوشش خواهد داد.

فرماندار زنجان، با بیان اینکه اعتبار ۲۰ فصل از بودجه بندی تملک دارایی های سرمایه ای شهرستان زنجان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال پیش با افزایش همراه بوده است، اظهار کرد: اعتبار ابلاغ شده ویژه سال ۱۴۰۲ قرار است، طرح ها و پروژه های ۲۹ اداره و دستگاه اجرایی شهرستان را محقق کند.

رئیس کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان زنجان گفت: سهم شهرستان زنجان از محل اعتبارات سه درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی در سال جاری بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و از محل اعتبارات ۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز بیش از ۱۲۶ میلیارد ریال است.

فرماندار زنجان، مهمترین رویکردهای بودجه بندی سال جاری را اولویت دادن به نیازهای ضروری و اولویت های شناسایی شده عنوان کرد و افزود: رشد اعتبارات مربوط به فصولی نظیر آموزش یا رفع مسائل آبرسانی به روستاها نیز در سایه این نگاه انجام یافته است.

این مسئول در زنجان، اضافه کرد: فصل پژوهش های توسعه ای در حوزه مباحث مربوط به دانش بنیان برای اولین بار در سال ۱۴۰۲ به فصول بودجه بندی اضافه شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز