خبرگزاری کار ایران

| 01:00   
کد خبر : ۱۳۷۸۸۵۷
مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان خبرداد؛

تامین آب پایدار 10 روستا در شهرستان ابهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال 10 روستا شامل روستاهای "درسجین"، "شیورین"، "ازناب"، "خلیفه حصار"، "آقجه کند"، "توده بین"،"نورین"،  "کوه زین"، "مهستان" و "خراسانلو" در شهرستان ابهر با اجرا طرح آبرسانی از آب پایدار و سالم برخوردار شدند.

تامین آب پایدار 10 روستا در شهرستان ابهر

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی، امروز با اعلام این خبر، اظهار کرد: با آبرسانی به این روستاها جمعیتی بالغ بر 3300 نفر از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، افزود: در مجتمع درسجین که آبرسانی به 6 روستا از طریق این مجتمع انجام می‌پذیرد، الکتروپمپ، تابلو برق و کابل‌های برق رسانی با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال تعویض و آبدهی این مجتمع از 8 لیتر در ثانیه به 12 لیتر افزایش یافت.

وی، تصریح کرد: برای احداث مخازن مورد نیاز این مجتمع نیز که به حجم 750 متر مکعب پیش بینی شده است، بالغ بر 70 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که پس از تصویب برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

جزء قاسمی،  به طرح آبرسانی به مجتمع خراسانلو نیز اشاره کرده و بیان داشت: این طرح با اعتبار 20 میلیارد ریال شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه، احداث 1700 متر خط انتقال، تامین و تجهیز تاسیسات برقی، مکانیکی و احداث اتاقک سرچاهی انجام شد.

وی، به حفر یک حلقه چاه به عمق 120 متر در روستای نورین نیز اشاره کرده و گفت: برای اجرای این عملیات بالغ بر 21 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که عملیات تجهیز آن نیز بزودی آغاز می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز