خبرگزاری کار ایران

| 22:39   
کد خبر : ۱۳۷۷۱۴۱
در هفته بهزیستی انجام می‌شود؛

افتتاح 12 طرح اشتغال‌زایی در زنجان

سرپرست بهزیستی استان زنجان، با اشاره به بهره برداری از طرح‌های مختلف در هفته بهزیستی، خبر از افتتاح 12طرح اشتغالزایی در استان را داد.

افتتاح 12 طرح اشتغال‌زایی در زنجان

به گزارش ایلنا از زنجان، نعمت ملکی امروز در جمع خبرنگاران، به مناسبت هفته بهزیستی، با شعار« برای مردم برای به زیستن » با تشریح گزارش عملکرد یک ساله این مجموعه، اظهار داشت: در هفته بهزیستی نمایشگاه توانمندی‌های جامعه هدف بهزیستی، 23 واحد مسکونی و 12 طرح اشتغال‌زایی، مرکز مشاوره شهرستان‌های زنجان، ابهر و 2 گروه همیار زنان سرپرست خانوار خرمدره به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست بهزیستی استان، با بیان اینکه 8 درصد خانوارهای استان زنجان به تعداد بیش از 30 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان است، ادامه داد: بالغ بر 19هزار خانواده مستمری بگیر بهزیستی استان هستند که 64 درصد را شامل می‌شود.

وی، با اشاره به حوزه‌های مشارکت‌های مردمی و همکاری با بهزیستی، تصریح کرد: در سالجاری 23 واحد مسکونی به کمک خیرین استان به متقاضیان مسکن تحت پوشش بهزیستی واگذار می‌شود.

 سرپرست بهزیستی استان، با بیان اهمیت اشتغال‌زایی برای توانمند سازی افراد تحت پوشش، افزود: در راستای حفظ و صیانت از اشتغالزایی سهم بیمه کارفرمایی برای معلولین پرداخت می شود.

ملکی، در راستای توانمند سازی معلولین پرداخت مالیاتی را برای کارفرمایان مهم ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته برای 146نفر اشتغالزایی شده است.

وی، جبران کارآیی معلولین را 40 نفر با مبلغ پرداختی بیش از 900 میلیون تومان ترمیم حقوق عنوان کرد و گفت: شدت معلولیت معلولین در این زمینه حائز اهمیت است.

سرپرست بهزیستی استان، با اشاره به ثبت اطلاعات معلولین در سامانه ارمغان، افزود: افراد متقاضی دارای توانمندی  18 تا 60 سال می توانند از وام اشتغال‌زایی بهره‌مند شوند.

وی، به بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت:  74 موسسه غیر دولتی و 139مرکز دولتی وابسته به بهزیستی در استان فعالیت می‌کنند.

 به گفته ملکی در حال حاضر 37 مرکز مثبت زندگی در محلات زنجان در حال فعالیت است، میزان مشارکت‌های مردمی در سالجاری بیش از 2 میلیارد تومان بوده که در حوزه‌های مختلف به مدد جویان کمک شده است.

سرپرست بهزیستی استان، با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی بهزیستی در سطح کشور و استان، ادامه داد: غربالگری شنوایی، تنبلی چشم، آگاه‌سازی زنان سرپرست خانوار و فرزندان، برنامه آگاه‌سازی و پیش‌گیری از معلولیت‌ها در دوران سالمندی و پیش‌گیری از معلولیت‌ها برای بهره‌مندی از مشاروه ژنیتیکی را مهم است.

این مسئول در استان، با شاره به فعالیت 30 مرکز مشاوره در استان در حوزه های مختلف، افزود: بیش از 4 هزار و 56 نفر مشاوره دولتی و غیر دولتی بالغ بر 18 هزار نفر بوده است.

وی، با بیان اینکه آموزش‌های پیش از ازدواج از جمله اهداف بهزیستی بوده است، گفت: بالغ بر 840 نفر از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

ملکی، با بیان اینکه در شهرستان‌های استان سامانه طلاق فعال است، ادامه داد: در سال‌جاری بیش از 2 هزار و 200 نفر فرد دارای سو مصرف مواد خدمات ارائه شده است.

وی، با اشاره به اینکه در سال گذشته 280 نفر در طرح توانمند سازی و جامعه پذیری معتادین بی بضاعت شرکت داشتند، گفت: 767 نفر مدد جو در مراکز شبانه تحت پوشش بهزیستی هستند.

به گفته سرپرست بهزیستی استان، سقف تسهیلات پرداختی به متقاضیان بیش از 50 میلیون است، و وام پرداختی تسهیلات به شرط اشتغالزایی و جذب مدد جویان توسط کارفرمایان، به مبلغ 200 میلیون برآورد شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز