کد خبر: 1334474 A

دستگیری فرد متخلف سابقه دار به جرم زنده گیری کبک در ایجرود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود، گفت: روز جمعه مورخ 5 اسفند 1401 محیط بانان شهرستان ایجرود در حین گشت و کنترل مناطق شهرستان، یک فرد متخلف را به جرم شروع به شکار و زنده گیری کبک دستگیر کردند.

دستگیری فرد متخلف سابقه دار به جرم زنده گیری کبک در ایجرود

به گزارش ایلنا از زنجان، امیرحسین کاظمی، امروز با اعلام این خبر، افزود: محیط بانان در حین گشت و کنترل، دو فرد متخلف را در دربند ستری قیه واقع در اراضی گلابر مشاهده کردند که متخلفین با مشاهده محیط بانان اقدام به فرار کرده و پس از تعقیب و گریز طولانی یکی از متخلفین دستگیر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود، با بیان اینکه یکی از متخلفین به همراه ادوات شکار متواری شد، ادامه داد: با هماهنگی صورت گرفته با مقامات قضایی شهرستان و کسب مجوز قضایی ورود به منزل از منزل فرد دستگیر شده در روستای گلابر بازدید و تعداد 8 عدد قفس مخصوص نگهداری و زنده گیری کبک، یک رشته تور زنده گیری پرنده و دو رشته تور ماهی گیری کشف و ضبط شد.

کاظمی، یادآورشد: فرد دستگیر شده از متخلفین باسابقه شهرستان ایجرود بوده و در اسفند ماه سال گذشته نیز در بازدید از منزل فرد متخلف 8 قطعه کبک زنده به همراه یک قبضه سلاح شکاری غیر مجاز (قاچاق ) کشف و ضبط شده بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود، با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متخلف متواری در دست بررسی و اقدام می باشد، گفت: انتظار داریم دوستداران محیط زیست درصورت مشاهده تخلف مراتب را  با مراجعه به نزدیکترین واحد محیط زیست و یا از طریق شماره تماس های 1940 و 09392888657 اطلاع دهند تا در اسرع وقت  اقدام لازم صورت گیرد.

کاظمی در پایان گفت: فرد دستگیر شده جهت رسیدگی به تخلفات به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.

انتهای پیام/
زنده گیری / مختلف / کبک /سلاح شکاری /قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر