کد خبر: 1330817 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:

30 کیلومتر از پروژه «احداث باند دوم سلطانیه- قیدار –کبودرآهنگ» به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه در ایام الله دهه فجر 12 کیلومتر از پروژه «باند دوم سلطانیه--قیدار -کبودرآهنگ» افتتاح شد، گفت: همچنین 30 کیلومتر از این پروژه نیز سال آینده در قالب برنامه اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان برای تکمیل 70کیلومتر از پروژه‌های در دست اجرا حوزه راه به بهره برداری خواهد رسید.

30 کیلومتر از پروژه «احداث باند دوم سلطانیه- قیدار –کبودرآهنگ» به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش ایلنا از زنجان، اصغر اسماعیلی، از وجود پنج هزار و ۸۲۷ کیلومتر راه در استان زنجان خبر داد و افزود: براساس سطح بندی این استان «۲۰۰ کیلومتر» آزاد راه ،«۱۱۴ کیلومتر» بزرگراه ،«۳۴۰ کیلومتر» راه اصلی، «۹۷۳ کیلومتر» راه فرعی و «چهار هزار و ۲۰۰ کیلومتر» راه روستایی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، از اجرای هفت پروژه ملی در بخش راه، توسط اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان خبر داد و گفت: پروژه محور «زنجان به بیجار»، پروژه «محور سلطانیه - قیدار و کبودرآهنگ»، پروژه «محور سه راهی سلطانیه -ابهر به تاکستان»، پروژه محور «سه راهی طارم به منجیل»، پروژه «محور زنجان- شفت و ملاسرا در شهرستان طارم»، پروژه «محور درام به کلور در شهرستان طارم» و پروژه بعدی «محور تبدیل راه فرعی به اصلی محور قیدار به ابهر» پروژه‌های در دست اقدام این اداره است.

وی، با بیان اینکه در ایام الله دهه فجر یک پروژه در بخش راه افتتاح شد، تصریح کرد: در ایام الله دهه فجر «۱۲ کیلومتر» از پروژه احداث باند دوم «سلطانیه- قیدار -کبودرآهنگ» افتتاح شد و «۳۰ کیلومتر» هم از این پروژه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و براساس برنامه ریزی انجام شده در سال ۱۴۰۲ نیز «۷۰ کیلومتر» از پروژه‌های در دست اجرای اداره کل راه و شهرسازی تکمیل و به مردم استان تحویل داده می‌شود.

اسماعیلی، با بیان اینکه اکثر پروژه‌های راه سازی در استان زنجان بین استانی بوده و عمدتاً بخشی از کریدورهای حمل و نقلی کشور است، ابراز کرد: «پروژه زنجان به بیجار» ارتباط استان زنجان با استان کردستان را تسهیل می‌کند، «محور زنجان به دندی» محور ارتباطی زنجان با استان آذربایجان غربی و «پروژه محور سه راهی سلطانیه و کبودرآهنگ» هم ارتباط استان زنجان با استان همدان را تسهیل خواهد کرد و همچنین «پروژه محور بناب به منجیل» هم راه ارتباط با استان گیلان را بهبود خواهد ببخشید.

۷.۱ درصد از آزادراههای کشور سهم استان زنجان است

وی متذکرشد: در چارت وزارت راه و شهرسازی، ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها مسئولیت ایجاد و ساخت راه‌های اصلی، بزرگراهی و آزاد راهی را دارند.

مدیرکل راه وشهرسازی استان، به سهم راههای استان زنجان از میانگین کشوری اشاره کرد و متذکر شد: ۷.۱ درصد از آزاد راههای کشور در این استان قرار دارد.

اسماعیلی بیان داشت: همچنین ۰.۶ درصد از بزرگراه ،۱.۳ درصد از راههای اصلی کشور، ۲.۶ درصد از راههای فرعی و ۲ درصد از راه‌های روستایی کشور در محدوده استان زنجان قرار دارند.

انتهای پیام/
راه و شهرساز /باند دوم/بهره برداری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر