کد خبر: 1327791 A

افتتاح 116 پروژه صنعت آب و فاضلاب در استان زنجان

صبح امروز 116 پروژه صنعت آب و فاضلاب استان زنجان با حضور معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، امام جمعه زنجان، استاندار و جمعی از مسئولین این استان بصورت ویدئو کنفرانسی به بهره برداری رسید.

افتتاح 116 پروژه صنعت آب و فاضلاب در استان زنجان

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، همزمان با دهه فجر ، 116 پروژه صنعت آب و فاضلاب استان زنجان با حضور معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، استاندار و جمعی از مسئولین این استان بصورت ویدئو کنفرانسی به بهره برداری رسید.

در این مراسم 116 طرح با اعتباری بالغ بر 2260 میلیارد ریال افتتاح شد.

آبرسانی به 110 روستای استان زنجان، بهره برداری از ساختمان مرکزی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، بهره برداری از سامانه تامین آب اضطراری شهر زنجان و تکمیل تاسیسات آبرسانی در 4 شهر این استان، پروژه هایی بودند که همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید.

معاون بهره برداری و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این مراسم با اشاره به اجرای طرح بزرگ جهاد آبرسانی در کشور گفت: در قالب این طرح نزدیک به 5 میلیون نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

مجید آقازاده گفت:در این طرح روزانه 10500 متر مکعب آب تولید، 2000 ایستگاه پمپاژ احداث و 770 هزار مترمعب مخازن ذخیره سازی و سرویس در روستاها اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح ها از اوایل سال جاری آغاز شده است گفت: طرح های جهاد آبرسانی کشور تاکنون 31 درصد پیشرفت داشته و در مدت 30 ماه به بهره برداری می رسند.

این مسئول، یادآورشد: 10هزار روستای دیگر نیز به این طرح بزرگ الحاق می شوند که تا کنون موافقت اجرای طرح آبرسانی به 2100 روستا صادر شده است که 60 روستا نیز در استان زنجان قرار دارند.

استاندار زنجان، نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اولویت نخست استان زنجان، بحث آبرسانی است گفت: طرح های تامین و آبرسانی در تمام نقاط استان در دست اجرا بوده و در میان مدت، بحران آب در استان زنجان رفع خواهد شد.

محسن افشارچی با اشاره به تلاش خستگی ناپذیر مسئولین در حوزه آبرسانی از مردم درخواست کرد تا با صرفه جویی در مصرف این مایه حیات بخش، مسئولین را در ارائه خدمات پایدار آب یاری نمایند.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید و استفاده از پساب در صنعت استان زنجان رشد چشمگیری داشته گفت: با اقدامات انجام شده این میزان در سال جاری به 20 میلیون متر مکعب رسیده است.

مقام عالی دولت در استان زنجان با تقدیر از فعالیت های مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در اجرای مناسب طرح های آبرسانی و ارائه خدمات مطلوب به مشترکین تاکید کرد: با تامین مناسب اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح های آبرسانی، شاهد بهبود هر چه بیشتر شاخص های آبرسانی در استان خواهیم بود.

انتهای پیام/
شبکه آبرسانی / دهه فجر / اعتبار پروژه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر