کد خبر: 1326357 A

بهره‌برداری ازیکهزار پروژه در زنجان در بهمن ماه

استاندار زنجان، با اشاره به کلنگ زنی 131پروژه با اعتبار ۸۸۱ میلیارد تومان، گفت: در بهمن ماه ۱۰۵۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۶۳۳ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

بهره‌برداری ازیکهزار پروژه در زنجان در بهمن ماه

به گزارش ایلنااز زنجان، محسن افشارچی، با بیان اینکه امسال در این ایام بیش از ۱۰۰۰ پروژه در استان افتتاح خواهد شد، گفت: بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها انجام شده است و ۲۲.۲۵ میلیون یورو هم سرمایه‌گذاری ارزی برای راه‌اندازی آن تخصیص یافته است. در حوزه برق طرح‌هایی با اعتبار ۱۳۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهند رسید، ۱۱۶ پروژه در حوزه آب با اعتبار ۲۲۶ میلیارد تومان، ۹۷ پروژه در حوزه گاز با اعتبار ۱۱۱ میلیارد تومان و ۱۹ پروژه به ارزش ۲۹۰۰ میلیارد تومان در بخش صنعت در روزهای سال‌روز پیروزی انقلاب در استان به بهره‌برداری خواهند رسید.

استاندار زنجان، پروژه‌های قابل بهره‌برداری در حوزه راه‌ومسکن را ۳۳ مورد به ارزش ۲۸۱ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: تجهیز دهیاری‌های استان به ماشین‌آلات سبک و سنگین با ۲۴ دستگاه به ارزش ۷.۱۶ میلیارد تومان از دیگر مواردی است که این روزها و به مناسبت چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. 

وی، با بیان اینکه پروژه‌های بخش عمران روستایی نیز در ۳۱۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۳۷۷ میلیارد تومان و ۱۰۴ پروژه عمران شهری با اعتبار ۴۱۹ میلیارد تومان در ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: ۲۵ پروژه با اعتبار ۱۳۱ میلیارد تومان در بخش دانش‌بنیان و فناوری و ۴۷ پروژه با اعتبار ۷۵۶ میلیارد تومان نیز در بخش کشاورزی به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار زنجان، با اشاره به افتتاح ۷ مدرسه و اجرای ۲ پروژه شامل تجهیز ۱۳ پژوهش‌سرا با اعتبار ۵۷ میلیارد تومان خبر داد و ابراز کرد: افتتاح مجتمع خدماتی - رفاهی الماس غرب با ۱۹۶ میلیارد تومان و افتتاح ۱۲ پروژه میراث فرهنگی و گردشگری به ارزش ۱۰ میلیارد تومان، افتتاح مرکز خدمات جامع بهداشت شهری شماره ۷ زنجان همزمان با دو مرکز دیگر در شهرستان‌های سلطانیه و ایجرود (اغل‌بیک سفلی) و افتتاح یک مرکز فوریت پزشکی چایرلو با اعتبار ۲۳ میلیارد تومان و افتتاح همزمان ۱۲ پروژه ورزشی به ارزش میلیارد تومان ۱۱.۵ از جمله طرح‌های مهم در روز نخست افتتاح‌ها خواهد بود. 

افشارچی، با بیان اینکه در حوزه صنعت، تسهیل‌گر هستیم و زیرساخت‌ها را فراهم و موانع را برطرف می‌کنیم، اذعان کرد: در این ایام در حوزه صنعت کارخانه نساجی که دارای زنجیره کامل از تولید نخ تا پوشاک است به بهره‌برداری خواهد رسید که قطعا در این بخش، عاملی در کاهش تورم در زمینه پوشاک استان می‌شود. همچنین با افتتاح پایانه صادراتی و میدان جدید میوه و تره‌بار زنجان امکان کاهش تورم در این بخش نیز وجود دارد.

استاندار زنجان به اقدامات انجام شده در بخش دانش‌بنیان نیز اشاره کرد و یادآور شد: در حال آماده‌سازی مسیر زیرساختی هستیم اگر چه خیلی موفق نبودیم و پارک دیر در زنجان مستقر شد. افتتاح ۳ مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در شهرستان‌های ابهر، طارم و سلطانیه و بهره‌برداری از ساختمان جدید پارک علم و فناوری زنجان و افتتاح صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی زنجان با ۹.۱۷ میلیارد تومان، بهره‌برداری از داشبرد مدیریتی استانداری، بهره‌برداری از سیستم اتوماسیون پروانه شهرداری با ۴۰ میلیارد تومان و افتتاح ۱۸ پروژه به ارزش ۱۰۳ میلیارد تومان از جمله پروژه‌های زیرساختی شبکه اینترنت، فیبررسانی، توسعه شبکه و سایر موارد اهم پروژه‌های بخش دانش‌بنیان را تشکیل می‌دهند.

افشارچی، اضافه کرد: افتتاح پروژه‌های عمران روستایی اعم آسفالت‌ریزی، زیرسازی، جدول‌گذاری، سنگ فرش و … به ارزش ۳۶۱ میلیارد تومان و افتتاح ۳۷ پروژه صنعت برق طی عملیات ۵۸۹ ریز پروژه در سطح استان در ۵ محور ذیل شامل اصلاح و بهسازی تبدیل شبکه‌های مسی به کابل خودنگهدار، پروژه‌های اصلاح و بهسازی و توسعه و احداث شبکه‌های برق روستایی، پروژه‌های توسعه و احداث شبکه برای تامین برق متقاضیان جدید و بهبود پایداری شبکه در دهه فجر امسال در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به پروژه‌های تامین آب شهرستان‌ها و روستاهای زنجان ادامه داد: بهره‌برداری از طرح آبرسانی به ۱۱۰ روستای استان با ۱۰۸ میلیارد تومان اعتبار، بهره‌برداری از سامانه تأمین آب اضطراری شهر زنجان با حفر و تجهیز ۱۰ حلقه چاه آب با ۵۰ میلیارد تومان، تکمیل آبرسانی به ۴ شهر شامل ابهر، گرماب و خرمدره و چورزق با ۸ میلیارد تومان در بهمن‌ماه پیش‌بینی شده است.

استاندار زنجان ادامه داد: افتتاح شبکه گازرسانی به ۴۱ روستا در سطح استان با ۸۵ میلیارد تومان، افتتاح پروژه گازرسانی به ۵۴ واحد تولیدی و صنعتی در سطح استان با ۱۱ میلیارد تومان، افتتاح پروژه خط تغذیه تقویتی جنوب شهر زنجان به ارزش ۱۲ میلیارد تومان و افتتاح پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی شهید شهریاری و شهرک صنعتی کهناب با ۳ میلیارد تومان از مهمترین پروژه‌های حوزه گاز است.

افشارچی، با اشاره به اینکه حرکت مثبت را در شهر به همت شهرداری شاهد هستیم، از افتتاح فاز یک پروژه سبزه‌میدان زنجان خبر داد و افزود: افتتاح همزمان ۲۰ پروژه تولید مواد غذایی، لبنی و محصولات کشاورزی به ارزش ۲۰۳ میلیارد تومان و افتتاح همزمان ۱۷ پروژه عمران کشاورزی اعم از اجرای آبیاری تحت فشار و احداث کانال به ارزش ۵۰ میلیارد تومان از پروژه‌های قابل افتتاح بخش کشاورزی است.

استاندار زنجان با اشاره به افتتاح یک شرکت دارویی که به نوع خودش اولین است، افزود: در این شرکت دارویی برای ۷۰ نفر شغل ایجاد شده است و خودمان را متعهد می‌دانیم در فازهای بعدی در حوزه سرمایه ثابت و در گردش کمک‌ کنیم.

افشارچی با اشاره به افتتاح شرکت پدیده شیمی غرب با تولید اسید سولفونیک با اعتبار ریالی ۳۰۰ میلیارد تومان و ۵ میلیون یورو و اشتغال زایی ۱۵۰ نفر، افزود: افتتاح پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ایران‌ترانسفو به ارزش ۱۱۰ میلیارد تومان، شرکت تولیدکننده مواد پایه اولیه شوینده با ۱۸۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۶۳ نفر، افتتاح فاز اول شرکت نساجی با تولید ۴ میلیون قطعه در سال با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال‌زایی ۱۲۰ نفر از جمله مواردی است که در این ایام با حضور مسئولان انجام خواهد شد تا مردم طعم شیرین خدمت را بچشند.

به گفته استاندار زنجان، در دهه فجر ۱۳۱ پروژه با اعتبار ۸۸۱ میلیارد تومان نیز در سطح استان کلنگ‌زنی خواهد شد.

انتهای پیام/
دهه فجر / افتتاح / کلنگ زنی / طرح / آبرسانی / مسکن / اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر