کد خبر: 1315598 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان؛

در سالجاری نجاتگران به 3558 نفر امداد رسانی کردند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، گفت: در ۹ ماهه گذشته از سالجاری تیم های عملیاتی هلال احمر به سه هزار و ۸۸۵ حادثه دیده در این استان امدادرسانی کرده‌اند.

در سالجاری نجاتگران به 3558 نفر امداد رسانی کردند

به گزارش ایلنا از زنجان، سید قاسم موسوی، امروز در جمع خبرنگاران، گفت: در 9 ماهه گذشته از سالجاری 603 مورد حادثه اعم از جاده‌ای، برف و کولاک، کوهستان، ریزش آوار، سیل و آبگرفتگی، صنعتی و کارگاهی، شهری و دیگر موارد در سطح استان زنجان ثبت شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، ادامه داد: بیشترین این حوادث 502 مورد جاده‌ای، 29 مورد کوهستان، 24 مورد وقوع برف و کولاک و 13 مورد نیز مناسبتی بوده است.

وی، گفت: بیشترین آسیب دیدگان در حوادث جاده‌ای با یک هزار و 838 نفر، برف و کولاک 346 نفر، سیل و آبگرفتگی 110 نفر و مناسبتی نیز یک هزار و 108 نفر ثبت و امدادرسانی توسط تیم های عملیاتی انجام شده است.

موسوی، کل آسیب دیدگان این حوادث را سه هزار و 460 نفر برشمرد و اظهار داشت: موفق به اسکان 91 نفر در مساجد و پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای استان زنجان شده‌ایم که از این تعداد 87 نفر برای وقوع برف و کولاک و چهار نفر در حوادث جاده‌ای بود.

وی خاطرنشان کرد: کل تیم‌های عملیاتی اعزام شده به 603 حادثه در سطح استان یک هزار و 98 تیم با 2 هزار و 969 نفر نیروی عملیاتی بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای امداد رسانی در این حوادث 532 دستگاه آمبولانس اعزام و 175 مورد نیز رهاسازی در حوادث انجام شد و تیم های عملیاتی 55 نفر را به مراکز درمانی منتقل و 9 نفر را به صورت سرپایی مداوا کرده‌اند.

موسوی تاکید کرد: ارائه خدمات امدادی طرح زمستانی هلال احمر این استان در 11 پایگاه و 6 پست امداد و نجات جاده‌ای استان انجام می‌شود.

وی افزود: پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر استان زنجان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/
امداد رسانی / نجاتگران /هلال احمر / تیم عملیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر