کد خبر: 1177003 A

مطالعه و اجرای ۱۵ پروژه ساختمان دولتی در استان زنجان

رئیس اداره اجرایی پروژه‌های ساختمانی و تاسیسات عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه امسال ۱۵ پروژه ساختمان دولتی و عمومی در دست مطالعه و اجرا داریم، گفت: به طور میانگین پیشرفت فیزیکی این تعداد پروژه حدود ۴۵ درصد است.

مطالعه و اجرای ۱۵ پروژه ساختمان دولتی در استان زنجان

به گزارش ایلنا اززنجان، جعفر میناخانی، رئیس اداره اجرایی پروژه‌های ساختمانی و تاسیسات عمومی راه و شهرسازی زنجان، امروز با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا در زنجان،گفت: این اداره، ساخت و اجرای پروژه‌های ساختمان‌های دولتی و  عمومی برای دستگاه‌های فرهنگی، آموزشی، اداری، درمانی، فنی و حرفه‌ای، بهداشتی و ورزشی را در الویت کاری خود دارد.

مینا خانی،  با بیان اینکه امسال ۱۵ پروژه ساختمان دولتی در دست مطالعه و اجرا داریم، ادامه داد: از این تعداد ۴ پروژه فرهنگی با اعتبار مصوب حدود ۱۱۷ میلیارد ریال (درسال ۱۴۰۰) و ۳ پروژه آموزشی با اعتبار مصوب ۷۱ میلیارد ریال و ۸ پروژه اداری هم با اعتبار مصوب338 میلیارد ریال در دست اجرا و مطالعه می‌باشند که اعتبارات این پروژه‌ها از محل منابع استانی و ملی تامین می‌شود و تخصیص منابع، بسته به نوع پروژه از محل منابع استانی و یا منابع ملی می‌باشد.

وی، یادآورشد: متوسط پیشرفت فیزیکی این ۱۵ پروژه به طور میانگین حدود ۴۵ درصد است و از پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۱۰۰ درصد متغیر میباشند و در این میان با توجه به اعتبارات ابلاغ شده و بر اساس برنامه زمان بندی چهار پروژه تکمیل شده و سه پروژه از آنها تحویل بهره‌برداران شده‌است.

این مسئول در زنجان، افزود: با توجه به اعتباراتی که امسال تخصیص یافته باقیمانده پروژه ها نیزبراساس برنامه زمان بندی در دست تکمیل می باشند.

میناخانی پروژه‌های در دست اجرا را مربوط به استانداری، اداره کتابخانه های عمومی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، پزشکی قانونی،  اموزش فنی و حرفه‌ای اعلام کرد و افزود: برای کلیه دستگاه‌ها و ادارات دولتی مستقر در استان، با توجه به نیازهایی که دستگاه‌های بالادستی تشخیص می‌دهند ، ساختمان و تاسیسات دولتی و عمومی را اجرا می‌کنیم.

وی، تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ تورم و به تبع آن افزایش قیمت مصالح و دستمزدهای اجرای پروژه‌ها و سایر هزینه‌ها که در صنعت ساختمان دخیل هستند نیز افزایش پیدا کرده است و این عوامل باعث طولانی شدن مدت اجرای پروژه‌ها می‌شوند و هزینه‌ها از سال ۹۸ تاکنون ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته اند.

میناخانی با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی،گفت: با توجه به اعتباری که تخصیص داده می‌شود کار انجام می‌دهیم و در این میان محدودیتهای اعتبارات باعث می‌شود که روند اجرای پروژه‌ها طولانی شود.

وی، با بیان اینکه طی دو یا سه سال اخیر پروژه بهداشتی و ورزشی توسط این اداره کل در استان اجرا نشده است، افزود: اجرای پروژه‌های بهداشتی بسیارهزینه بر بوده و در صورت  ابلاغ پروژه جدید، آن‌چنان‌که در شرح وظایف اداره کل راه و شهرسازی  می‌باشد، نسبت به اجرای پروژه‌های بهداشتی و ورزشی اقدام خواهد شد.

مینا خانی، ادامه داد: پروژه های جدید در شورای برنامه ریزی استان تصویب شده و جهت مطالعه و اجرا به اداره راه و شهرسازی  ابلاغ می‌شوند.

انتهای پیام/
راه و شهرسازی/پروژه های ساختمانی/در دست مطالعه /پیشرفت فیزیکی/دو
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر