کد خبر: 248276 A

مشاور وزیر صنعت و معدن در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

شاهدیم که در حال حاضر هر چقدر میزان سرمایه و تولید افزایش پیدا می‌کند، حضور زنان کمتر می‌شود که باید برای این امر تمهیدی اندیشیده شود.

مشاور وزیر صنعت و معدن در امور زنان و خانواده گفت: حضور زنان در سرمایه‌گذاری و مدیریت در بخش صنعت بسیار کم است.

سهیلا جلودار‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد میزان حضور زنان در بخش صنعت گفت: در حال حاضر زنان در سه سطح؛ زنان صاحب ایده و دانش، زنان مدیر و سرمایه‌گذار و نیروی کار فعال در بخش صنعت حضور دارند که این حضور به عنوان نیروی کار یعنی کارگر ساده و متخصص بیش از دیگر سطوح است و حدود ۱۷ الی ۱۸ درصد از شاغلان این بخش را تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: برای نمونه در قالیبافی شاهد حضور نیروی کار گسترده زنان هستیم که ۵۰ درصد از نیروی کار صنعت قالیبافی را تشکیل می‌دهند، اما هر چقدر از این بخش به سمت بخش‌های مدیریتی و سرمایه‌گذاری پیش می‌رویم، تعداد زنان کاهش پیدا می‌کند.

مشاور وزیر صنعت و معدن اظهار کرد: اکنون شاهد هستیم که از میان ۴۰۰ نفر عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، تنها ۹ نفر زن هستند که درصد بسیار پایینی را تشکیل می‌دهند، این مسئله خود گواهی بر کمبود حضور زنان در بخش‌های مدیریتی و سرمایه‌گذاری صنعت است.

جلودارزاده با اشاره به اینکه تلاش ما رساندن میزان حضور زنان به ۳۰ درصد در بخش تولید است، گفت: شاهدیم که در حال حاضر هر چقدر میزان سرمایه و تولید افزایش پیدا می‌کند، حضور زنان کمتر می‌شود که باید برای این امر تمهیدی اندیشیده شود.

خانواده زنان سرمایه سرمایه گذاری صنعت صنعت و معدن نیروی کار حضور وزیر بخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر