کد خبر: 175056 A

مشاور استاندار تهران در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد:

«تا کنون با بهزیستی، کمیته امداد و دیگر نهادهای متولی زنان سرپرست خانوار جلساتی داشته‌ایم تا بتوانیم فعالیت‌ها در حوزه زنان سرپرست خانوار را یکپارچه کنیم»

مشاور استاندار تهران در امور زنان و خانواده اشتغال زنان سرپرست خانوار را از جمله اولویت مسائل زنان این استان خواند و افزود: درحال یکپارچه سازی برنامه‌های دستگاه‌های مختلف برای زنان سرپرست خانوار هستیم تا از موازی کاری جلوگیری شود و زنان بیشتری تحت پوشش قرار بگیرند.

زهرا ساعی و مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد چگونگی تعیین وظایف برنامه‌های این دفتر، گفت: وظایف این دفتر بر اساس برنامه‌های استانداری و هماهنگ با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور تعیین می‌شود.

مشاور استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر یکی از برنامه‌های ما احصاء و اولویت بندی مسائل زنان توسط دفاتر امور زنان و خانواده در شهرستان‌هاست تا در کارگروه زنان و خانواده استان مورد بررسی قرار گیرد و در قالب کمیته‌هایی تعریف و اجرا شود.

ساعی افزود: علاوه براینکه دفاتر ما وظیفه اجرای این برنامه‌ها را دارند به موازات آن نیز فعالیت‌های تحقیقاتی در زمینه زنان هم انجام می‌دهند. همچنین نظارت و ارزیابی بر کار دستگاههای اجرایی در امور زنان نیز جزو وظایف دفتر امور زنان و خانواده استانداری قرار دارد.

وی در مورد اولویت‌های مشخص شده در حوزه زنان گفت: در حال بررسی مشکلات زنان استان تهران هستیم و در برخی از شهرستان‌ها نیز این اولویت‌ها مشخص شده و قرار است که در دستور کار جلسه بعدی کارگروه زنان و خانواده استان قرار بگیرد.

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران افزود: در حال حاضر مشکلات زنان سرپرست خانوار، از جمله اشتغال آنها و همچنین مسائل فرهنگی و اجتماعی این زنان در اولویت بالایی قرار دارد بنابراین در حال بررسی و برنامه ریزی برای رفع این مشکلات هستیم.

ساعی ادامه داد: تا کنون با بهزیستی، کمیته امداد و دیگر نهادهای متولی زنان سرپرست خانوار جلساتی داشته ایم تا بتوانیم فعالیت‌ها در حوزه زنان سرپرست خانوار را یکپارچه کرده و در قالب یک برنامه منسجم درآوریم تا از موازی کاری جلوگیری شود و زنان بیشتری تحت پوشش قرار گیرند.

استانداری تهران اشتغال اشتغال زنان بهزیستی پوشش ریاست جمهوری زنان زهرا فرهنگی و اجتماعی کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر