کد خبر: 175041 A

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

«زمانی که زنان بخشی از موقعیت ها را به دست آورند می توانند نسبت به تعدیل و تغییر قوانین نیز کمک کنند.»

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار با وزیر امور خارجه پیشین فرانسه تحریم های ناعادلانه را مهمترین چالش پیش روی پیشرفت زنان ایرانی عنوان کرد

به گزارش ایلنا؛ شهیندخت مولاوردی، در سومین روز سفر خود به پاریس به منظور شرکت در اجلاس جهانی زنان، با وزیر امور خارجه پیشین فرانسه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار ضمن مغتنم شمردن فرصت حضور در اجلاس جهانی زنان و ملاقات با مقامات و مسوولان زن شرکت کننده در این نشست به تشریح جایگاه و موقعیت زنان در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: فضای سیاسی ایجاد شده در ایران و به ویژه رویکرد دولت تدبیر و امید برای ارتقای نقش و جایگاه زنان ایرانی؛ فرصتی برای افزایش تعاملات زنان ایرانی با زنان فعال در حوزه های اجتماعی؛ اقتصادی و سیاسی در سطح منطقه ای بین المللی و در نتیجه افزایش توانایی های متقابل زنان ایرانی است.

مولاوردی در پاسخ به مهمترین چالش های فراروی زنان ایرانی برای پیشرفت؛ مهمترین چالش موجود را تحریم های ناعادلانه بین المللی برشمرد که در حوزه های مختلف اقتصادی؛ درمانی و رفاه اجتماعی زندگی زنان و خانواده های آنان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: هر گونه پیشرفت در مذاکرات دوجانبه و یا چند جانبه که زمینه های کاهش تحریم های بین المللی را فراهم آورد؛ می تواند بر زندگی زنان و کودکان ایرانی به طور مستقیم تاثیر گذار باشد.

دوشارت، وزیر امور خارجه پیشین فرانسه نیز ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار؛ این سفر را نشانه مثبتی برای توسعه روابط دو کشور دانست که در سالهای گذشته با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بوده و با توجه به منافع عمیق گسترده فرهنگی؛ اقتصادی و تجاری میان دو کشور آن را بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی ضمن اشاره به دیدار اخیر خود از ایران و گفتگو با مقامات ایرانی به نقش و جایگاه مهم ایران و فرانسه در معادلات منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

دوشارت در این ملاقات با اشاره به راه سختی که زنان فرانسوی در مسیر دسترسی به حقوق خود پشت سر گذارده اند، آن را یک مسیر طبیعی و تاریخی دانست که همه باید آن را طی کنند و افزود: زمانی که زنان بخشی از موقعیت ها را به دست آورند می توانند نسبت به تعدیل و تغییر قوانین نیز کمک کنند.

اقتصادی و سیاسی ایران حقوق خانواده دولت رئیس جمهور رفاه اجتماعی زنان فرانسه وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر