کد خبر: 146380 A

از سوی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مطرح شد:

این معاونت نقش شتاب دهنده را دارد و به عنوان یک حوزه ستادی، به وظایف خود عمل می‌کند.

ایلنا: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با سرپرست و معاونان کمیته امداد امام خمینی با تاکید بر نقش دستگاههای اجرایی برای ساماندهی امور اقتصادی و معیشتی زنان سرپرست خانوار گفت: در جهت فقر زدایی این قشر از زنان جامعه و توانمندی آن‌ها پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترکی را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داده‌ایم.


به گزارش ایلنا، " شهیندخت مولاوردی " روز یکشنبه در دیدار با سرپرست و معاونان کمیته امداد امام خمینی(ره) که در محل این نهاد برگزار شد، با بیان اینکه معاونت امور زنان و خانواده سعی دارد از تصدی‌گری پرهیز کند، افزود: این معاونت نقش شتاب دهنده را دارد و به عنوان یک حوزه ستادی، به وظایف خود عمل می‌کند.


وی ادامه داد: در ماده ۲۳۰ قانون پنجم توسعه به ساماندهی امور اقتصادی و معیشتی زنان با اولویت زنان سرپرست اشاره شده، از این رو وظیفه داریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی برای نیل به اهداف مد نظر در اسناد بالا دستی، به آنجامه عمل بپوشانیم.

معاون رییس جمهور، موضوع زنان سرپرست خانوار را دغدغه خود دانست و افزود: به همین منظور پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترکی را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دادیم تا در جهت فقر زدایی این قشر از زنان جامعه و توانمندی آن‌ها گام‌های موثری برداشته شود.


مولاوردی ادامه داد: پیشنهاداتی نیز درباره زنان بهبود یافته از اعتیاد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شده است، زیرا زنان نباید به حال خود‌‌ رها شوند، در این صورت ممکن است دوباره به مصرف مواد مخدر روی آورند.


وی گفت: تلاش می‌کنیم در این راستا تا پایان سال ۹۲، تفاهمنامه‌هایی برای دستیابی زنان به جایگاه واقعی خود با سایر دستگاه‌ها منعقد کنیم.


مولاوردی با اشاره به موضوع تولیدات خانگی و بیمه زنان خانه دار تصریح کرد، با بیمه این قشر از زنان تلاش خواهیم کرد، جایگاه آنان را به عنوان عنصر مهم در خانه و خانواده حفظ کنیم.


وی بر همکاری مشترک میان معاونت امور زنان و خانواده و کمیته امداد امام خمینی(ره) تاکید کرد و گفت: با هم افزایی این دو نهاد می‌توان گام‌های موثر در مسیر رفع مشکلات زنان بویژه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست برداشت.

در ادامه این نشست، سرپرست و معاونان کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز گزارشی از عملکرد این نهاد و حوزه‌های اشتغال، حمایت و تعداد مددجویان تحت پوشش ارائه کردند.

اشتغال اعتیاد جامعه خانواده زنان قانون کمیته امداد امام خمینی مشکلات معاون رئیس جمهور وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر