کد خبر: 129333 A

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت جوانان خبر داد؛

با توجه به رشد ۲۱ درصدی بودجه حوزه جوانان به دنبال آن بودجه امور فرهنگی نیز افزایش پیدا می‌کند که بخشی از بودجه امور فرهنگی نیز صرف امور جوانان می‌شود.

ایلنا: معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از دو برابر شدن بودجه حوزه جوانان خبر داد و گفت: بودجه حوزه جوانان درسال ۹۲،۶ میلیارد تومان از بودجه جاری بود که در سال ۹۳ این مبلغ به ۱۱.۸ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، " سید مناف هاشمی " در نشست خبری عصر امروز که در ساختمان شماره یک وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: بودجه حوزه جوانان درسال ۱۳۹۲،۶ میلیارد تومان از بودجه جاری بود که در سال ۹۳ این مبلغ به ۱۱.۸ میلیارد تومان افزایش یافته است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: بودجه جاری از ۱۱۵ میلیارد تومان به ۱۴۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

هاشمی ادامه داد: بودجه مربوط به وام ازدواج جوانان موضوعی است که باید توسط معاونت ساماندهی امور جوانان مورد بررسی قرار گیرد و تا جاییکه بنده اطلاع دارم این معاونت در حال رایزنی با بانک‌ها است تا بتوانند وجوهی را به پرداخت وام ازدواج جوانان اختصاص دهند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص نادیده شدن ماده ۴۱ در لایحه بودجه ۹۳ گفت: پیشنهاد اختصاص ردیف بودجه مستقل برای اجرایی شدن ماده ۴۱ برنامه پنجم توسعه پیشنهادی بود که از طرف وزارت ورزش و جوانان مطرح شد اما در لایحه بودجه نادیده گرفته شد.

وی ادامه داد: با توجه به رشد ۲۱ درصدی بودجه حوزه جوانان به دنبال آن بودجه امور فرهنگی نیز افزایش پیدا می‌کند که بخشی از بودجه امور فرهنگی نیز صرف امور جوانان می‌شود.

هاشمی اظهار داشت: بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور در حوزه عمرانی با ۴۷ درصد کاهش برای همه دستگاه‌ها مواجه شده است.

وی افزود: از اعتبارات عمرانی ملی که رقمی معادل ۵۷ تا ۵۸ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ بوده به عددی حدود ۳۷ هزار میلیارد تومان رسیده‌ایم که این کاهش در ارقام بی‌تردید دامن پروژه‌های عمرانی وزارت ورزش و جوانان را نیز خواهد گرفت.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اما در حوزه جاری و نگهداری کاهشی نداشته‌ایم و این رقم ۲۱ درصد رشد نسبت به سال ۹۲ داشته است. البته در مجموع به طور متوسط حدود ۲۲ درصد با توجه به حجم اعتبارات عمرانی و جاری نسبت به سال ۹۲ کاهش داشته‌ایم اما چون اعتبارات جاری ما رشد خوبی داشته تخصیص‌ها بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد است که قطعا انتفاع بیشتری از این بخش خواهیم برد.

هاشمی افزود: درحوزه بودجه ۲ اتفاق بسیار خوب افتاده که دوستانمان در دولت به مباحثورزش و جوانان توجه کردند و احکام خوبی را که مد نظر ما بود و از ۲ ماه پیش در این خصوص رایزنی کرده بودیم به قانون تبدیل کردند و امیدواریم با تصویب مجلس در بودجه ۹۳ نیز گنجانده شود.

وی ادامه داد: یکی از این احکام مربوط به اماکن ورزشی فرسوده بود که نمی‌توانستیم از حالت ورزشی خارج کنیم این اجازه را در احکام سال ۹۳ گرفتیم تا بتوانیم این پروژه‌ها را به پروژه‌های کارآمد‌تر تبدیل کنیم و حکم دیگری که پیشنهاد کردیم واگذاری پروژه‌های ورزشی با پیشرفت فیزیکی زیر ۵۰ درصد به خیرین ورزشگاه ساز، بخش خصوصی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها بود.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص این احکام افزود: حدود ۳ هزار و ۲۰۰ پروژه ورزشی نیمه تمام داریم که با اجرای این احکام می‌توانیم ساخت این پروژه‌ها را سرعت بیشتری ببخشیم و بر این باور هستیم این احکام تحول جدی در وزارت ورزش و جوانان ایجاد خواهد کرد.

وی از احیای بند ۱۴۳ قانون پنجم توسعه در لایحه بودجه ۹۳ خبر داد و افزود: براساس این قانون وزارت ورزش و جوانان می‌تواند از سایر وزارتخانه‌ها و نهاد‌ها کمک بگیرد تا منابع مازاد خود را برروی ورزش هزینه کند.

معاون وزیر همچنین گفت: از دیگر احکام واگذاری اموال غیرمنقول از طریق مزایده است که پول آن به خزانه‌داری واریز شود و صد در صد آن به این وزارتخانه تخصیص یابد. هر حکم جدیدی که گرفته شود در قالب موافقتنامه هم در حوزه جوانان هم در ورزش استفاده می‌شود. هنوز تفکیک جزئی بین ورزش قهرمانی، همگانی و بانوان اتفاق نیفتاده است.

وی در مورد ردیف بودجه‌هایی پیرامون حوزه‌های ورزش قهرمانی گفت: امسال بیشتر آماده‌سازی‌های تیم‌ها برای سال ۹۳ اتفاق می‌افتد و با توجه به رشد۲۱ درصدی اعتبارات جاری فکر می‌کنم شرایط خوبی در این بخش داشته باشیم.

هاشمی افزود: البته شاید برخی‌ها بگویند این بودجه برای حمایت مالی تیم‌های ورزشی کافی نباشد، اما واقعیت این است که فدراسیون‌ها نباید به بودجه وزارت ورزش و جوانان متکی باشند در واقع کسی که رئیس‌ می‌شود باید پتانسیل جذب منابع مالی دیگر ی را از طریق اسپانسر داشته باشد و بتواند بخشی از نیاز‌ها خود را از این طریق تأمین کند. وزارت ورزش و جوانان بنا دارد رصدی قانونی و رسمی بر نحوه و میزان جذب و هزینه کرد منابع فدراسیون‌ها داشته باشد.

ازدواج برنامه پنجم توسعه بودجه پول رشد شهرداری مد معاون وزارت ورزش و جوانان وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر