کد خبر: 248718 A

«روحانی به وعده‌اش در روز کارگر امسال مبنی بر بیمه همه کارگران ساختمانی عمل کند.»

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور از رئیس جمهور درخواست کرد که به وعده‌اش در روز کارگر امسال مبنی بر بیمه همه کارگران ساختمانی عمل کند.

«اکبر شوکت» در این باره به ایلنا گفت: مجلس از ابتدای امسال تلاش می‌کرد که قانون بیمه کارگران ساختمانی را تغییر دهد و در نهایت نیز تغییر داد اما تلاش نمایندگان باعثشد بیمه کارگران ساختمانی در ماه های گذشته متوقف شود.

او با اشاره به قانون اصلاح ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب مجلس نهم، افزود: در بخشی از این ماده قانونی آمده است که در صورت عدم تأمین منابع لازم جهت گسترش پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی، افزایش سقف مجموع عوارض تا بیست درصد با تصویب هیأت وزیران بلامانع است.

شوکت تصریح کرد: این در حالی است که سازمان تامین اجتماعی بر اساس ماده ۵ مکلف است با دریافت هفت درصد حق بیمه سهم بیمه‌شده از کارگر و پانزده درصد مجموع عوارض صدور پروانه از مالک نسبت به تداوم پوشش بیمه تمام کارگران ساختمانی اقدام کند.

او ادامه داد: اگر هیات وزیران با افزایش سقف مجموع عوارض تا بیست درصد موافقت کند می‌توان امیدوار بود که صدها هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه شوند.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور در پایان گفت: از زمان تصویب قانون بیمه کارگران ساختمانی در سال ۸۷ برخی از بساز بفروش‌ها و حامیان آن‌ها که به واسطه این قانون، سود مالی کمتری نصیب‌شان می‌شد، تلاش کردند تا جلوی این قانون را بگیرند چرا که با وجود بیمه کارگران ساختمانی که حق کارگران بوده و هست و همچنین ایمنی کارگران، باید هزینه‌هایی را پرداخت کنند.

بیمه کارگران ساختمانی کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر