کد خبر: 210452 A

با اعلام تمکین نکردن از دستور برخورد خشن با دست‌فروشان؛

«۱۵۰ نفر از کارگران بخش نگهبانی پایانه‌های غرب، شرق، جنوب و بیهقی واقع در شهر تهران با امضای نامه‌ای خطاب به چند تن از مقامات کشوری و شهری از جمله رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران، به تشریح مشکلات صنفی خود پرداخته‌اند.»

کارگران بخش نگهبانی پایانه‌های شهر تهران پس ازپایان بی‌نتیجه مذاکرات روز گذشته‌در شورای شهر تهران، با ارسال نامه‌ای ۱۵۰ امضایی خطاب به چند تن از مقامات کشوری و شهر تهران، نسبت به آنچه «تشویق به درگیری با مردم از جانب پیمانکار» خوانده‌اند هشدار دادند. این کارگران نوشته‌اند «نمی‌خواهیم به اتفاقی کهچندی پیشبرای کارکنان سد معبر پیمانکار منطقه ۴ افتاد دچار شویم».

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از آنکه روز گذشته حدود ۳۰ نفر از نگهبانان پایانه‌ها غرب تهرانبرای اعتراضبه تغییر قرارداد مستقیم با سازمان پایانه‌ها و واگذاری‌ مسئولیت‌شان به بخش پیمانکاری، در مقابل شورای شهر تهران تجمع کردند، حراست شورای شهر از آنان درخواست کرد که به داخل ساختمان شماره ۲ شورا بروند اما با وجود تمکین معترضین، مذاکرات کارگران با چند تن از اعضای شورای شهر بی‌نتیجه ماند.

پس از مذاکرات دیروز، روز پنجشنبه(۱۰ مهر) ۱۵۰ نفر از کارگران بخش نگهبانی پایانه‌های غرب، شرق، جنوب و بیهقی واقع در شهر تهران با امضای نامه‌ای خطاب به چند تن از مقامات کشوری و شهری از جمله رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران، به تشریح مشکلات صنفی خود پرداخته‌اند.

این کارگران در نامه مذکور سوابق کاری خود را بیش از ۱۵ سال ذکر کرده‌اند و آورده‌اند که پس از آنکه در فاصله سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۸ مسئولیت شغلیشان با تغییر قرارداد، به شرکت‌های پیمانکاری واگذار شد «پیمانکار از عدم آگاهی پرسنل سوءاستفاده نموده و حق و حقوق کارکنان را ضایع کرد».

این کارگران که طی سه ماه گذشته از امضای قرارداد جدید با این شرکت پیمانکاری خودداری کرده‌اند، در این نامه مدعی شده‌اند که از جانب مدیرعامل و مدیران پایانه‌ها برای امضای قرارداد تحت فشار هستند و در این خصوص تهدید به اخراج شده‌اند.

این کارگران شرکت پیمانکاری را متهم به تشویق نگهبانان برای درگیری با دستفروشان کرده‌اند و نوشته‌اند با وجود آنکه به آن اطمینان داده می‌شود که پس از درگیری «از جانب ارگان‌های دیگر از شما حمایت می‌شود» اما آنان نمی‌خواهند به سرنوشت ماموران پیمانکاری سد معبر منطقه چهار تهران دچار شوند.

اشاره این کارگران به حادثه‌ای است که در تاریخ ۱۶ مردادماه سال جاری رخ داد. طی این حادثه یک کارگر شهری به نامعلی چراغیبر اثر ضرب و شتم ماموران منسوب به سد معبر شهرداری منطقه ۴ تهران راهی بیمارستان شد و یک هفته بعد، در تاریخ ۲۳ مردادماه جان باخت.

کارگران شهرداری کارگران حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر