کد خبر: 208054 A

«معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چهارمین نشست گروه کاری مبارزه با فقر - کومسک در ترکیه شرکت کرد».

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چهارمین نشست گروه کاری مبارزه با فقر - کومسک در ترکیه شرکت کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «احمد میدری» اظهار داشت: کومسک به عنوان سازمان همکاری کشورهای اسلامی دارای امکانات و تجارب گوناگونی برای ارئه به کشورهای عضو از جمله جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه، معاونت رفاه اجتماعی از فروردین ماه سال جاری در کارگروه ریشه کنی فقر این سازمان شرکت نموده است، افزود: به منظور افزایش مناسبات با کشورهای همسایه و مسلمان و تبادل تجارب و اطلاعات به صورت فعال در نشستهای آتی نیز حضور خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: در این نشست موضوع سامانه مدیریت اطلاعات بخش حمایتهای اجتماعی در کشورهای عضو بررسی شد و این بحثمطرح گردید که کشورها برای اجرای برنامه های حمایتهای اجتماعی و فقر زدایی ضرورت دارد به سمت شکل دهی پایگاه های اطلاعاتی از شهر وندان خود پیش روند.

وی افزود: کشورهای ترکیه و اندونزی از جمله کشورهایی هستند که در این حوزه پیشرفت داشته اند.

وی در توضیح برنامه حمایتهای اجتماعی ترکیه گفت: در ترکیه کسانی که می خواهند یارانه درمان استفاده کنند به نهادهای تحت کنترل وزارت خانواده و برنامه ریزی این کشور مراجعه می کنند و آن وزارتخانه پس از گرفتن استعلام و تبادل اطلاعات با ۱۵ دستگاه و نهاد اجتماعی دیگر وضعیت اقتصادی و اجتماعی افراد را مورد بررسی قرار می دهد.

وی افزود: در این کشور ۳۰ میلیون نفر از شهروندانی که فاقد بیمه درمان بودند با اجرای این نظام یکپارچه تحت پوشش قرار گرفتند و از این ۳۰ میلیون نفر، ۱۲میلیون نفر تحت پوشش چتر حمایتی نظیر یارانه بازگشت به مدرسه، حمایتهای مورد نیاز از معلولین، توانمد سازی زنان و کمک هزینه مسکن و سایر خدمات حمایتی قرار گرفتند.

میدری در ادامه افزود: در حاشیه این نشست با آقای " مهمت متین " مدیر کل دفتر هماهنگی کومسک در آنکارا دیدار و گفتگوی سازنده ای انجام شد همچنین مقرر گردید اقدامات و برنامه های مشترکی در زمینه مبارزه با فقر انجام پذیرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر