کد خبر: 195164 A

در اعتراض به جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل /

دبیران اجرایی خانه کارگر صبح امروز(پنج شنبه ۲۳ مرداد) در اعتراض به جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل مقابل سفارت فلسطین تجمع کردند.

دبیران اجرایی خانه کارگر صبح امروز(پنجشنبه ۲۳ مرداد) در اعتراض به جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل مقابل سفارت فلسطین تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این گروه از فعالان کارگری به نمایندگی از یک میلیون و ۷۰۰ هزار عضو خانه کارگر این تجمع را برگزار کردند.

دبیران اجرایی خانه کارگر ساعتی پس از آغاز تجمع وارد سفارت فلسطین شده و با سفیر این کشور دیدار کردند. «علیرضا محجوب»، دبیرکل خانه کارگر هم در این نشست حضور داشت.

محجوب در ابتدای این نشست گفت: ملت رشید غره در برابر جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل ایستادگی می‌کند و حاصل ایستادگی‌شان استیصال ارتش این رژیم بوده است. یک طرف ارتشی با پیشرفته‌ترین امکانات قرار دارد و طرف دیگر شهری بی‌دفاع. مقابله با حملات هوایی و زمینی در چنین شرایطی دشوار است. همین که اشتیاق ساکنان غزه برای مقاومت فروکش نکرده و روحیه بالایی دارند، تحسین برانگیز است.

وی در ادامه بیان کرد: در حالی که اسرائیل و امریکا سعی می‌کنند مشکلات جهان اسلام را داخلی کنند، ایستادگی غزه در برابر اسرائیل وحدت آفرین است و ما امروز آمده‌ایم تا از این ایستادگی و پایمردی دفاع کنیم. آنچه در غزه شاهدیم فقط شجاعت نیست، بلکه تدبیر، درایت و هنر است. مقاومت اسرائیل را له کرده و حالا آنان مایل‌اند از جنگ کناره گیری کنند تا آسیب کمتری ببینند. درست است که مردم غزه کشته شدند، خانه‌هایشان خراب شد و صدمات فراوانی دیدند، اما با مقاومت تاریخ ساز شدند و شاهکار کردند.

دبیرکل خانه کارگر در پایان ابراز امیدواری کرد فلسطینیان روزی سرزمین‌های اشغال شده‌شان را پس بگیرند.

بر اساس این گزارش، «صلاح زواوی» سفیر فلسطین نیز در این نشست گفت مبارزات مردم فلسطین بخشی از تاریخ این ملت است و اشغالگری ارتش اسرائیل دوام نخواهد داشت.

جنگ جهان اسلام غزه فلسطین مشکلات تجمع کارگر اسرائیل ملت هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر