کد خبر: 195008 A

معاون روابط کار اداره کار البرز:

«اگر بخواهیم کارگاه‌های صنعتی را با استاندارد موجود مطابقت دهیم شاید ۹۰ درصد از آن‌ها تعطیل شوند.»

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: قانون حال حاضر کار به ضرر کارفرمایان نیست و کارفرمایان و کارگران اگر در موقع عقد قرارداد، ملاحظات بیشتری داشته باشتد متضرر نخواهند شد.

به گزارش ایلنا در کرج، سید عباس میر باذل با بیان این مطلب در جلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی البرز افزود: با قراردادی شدن کارگران، کارفرمایان با مشکلات استخدام دیگر روبرو نیستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طبق قانون کار، اگر کارگر خودش کار را ترک کند، از حق سنوات محروم می‌شود، اظهار کرد:اگر ترک کار برای کارفرما خساراتی نیز ایجاد کند می‌توان از طریق محاکم قضایی ثابت و پیگیری کرد.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۲۵ قانون کار هیچ یک از طرفین به تنهایی حق فسخ قرارداد را نداشته، بنابراینهنگام عقد قرارداد باید محتاط و با در نظر گرفتن تمامی جوانب این کار انجام شود.

میرباذل یادآور شد: با توجه به ماده ۲۷ قانون کار و کمیته انظباطی، اگر خاطی بودن کارگر ثابت شود، کارفرما دیگر مجبور به پرداخت حقوق کارگر تا پایان سال نیست.

وی با اشاره به اینکه به کارگیری نوجوان زیر ۱۵ سال ممنوع است، گفت: تنها به کارگیری نوجوانانی زیر ۱۵ سال در بخش آموزشی و به صورت کارآموز مجاز است.

وی همچنین با اشاره به اینکهکارفرما باید لیست بیمه را بر اساس شغل بنویسند، افزود: افراد بر اساس آخرین لیستی که برای وی رد شده بازنشسته می‌شوند.

در پایان رییس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کرج خاطر نشان کرد:اگر بخواهیم کارگاه‌های صنعتی را با استاندارد موجود مطابقت دهیم شاید ۹۰ درصد از آن‌ها تعطیل شوند.

قانون کار سید عباس میر باذل جلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر