کد خبر: 189644 A

فرماندار شهرستان رستم:

مبلغ ۳۲ میلیادریال مطالبات معوق مانده کارگران کارخانه ممسنی که مربوط به سالهای ۸۸ تاکنون(۹۳) نیز در تیرماه جاری نیز پرداخت شد.

مبلغ ۳۲ میلیادریال مطالبات معوق مانده کارگران کارخانه ممسنی که مربوط به سالهای ۸۸ تاکنون(۹۳) نیز در تیرماه جاری نیز پرداخت شد.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا، فرماندار شهرستان رستم گفت: از عمده مشکلات این کارخانه موضوع مطالبات معوق مانده کارگران آن بود که خوشبختانه با حمایت جدی استاندار فارس، نماینده مردم شهرستانهای ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی و همکاری اداره غله استان محقق شد.

«فائز چراغ سحر» افزود: اینک تامین مواد اولیه مهم‌ترین دغدغه مسئولان برای فعال نگهداشتن این کارخانه می‌باشد که با پیگیری‌های انجام شده قرارداد تامین این مواد منعقد گردیده که امید است از قبل قرارداد یاد شده شکر مورد نیاز وارد کارخانه شود تا شاهد مجدد فعالیت ان باشیم.

وی گفت: کارخانه قند ممسنی در حال حاضر به دلیل عدم تامین مواد اولیه که‌‌ همان شکر خام می‌باشد تعطیل که در این راستا قرارداد ۱۰ هزار تن شکر خام با اداره غله و خدمات بازرگانی استان فارس منعقد که به محض تامین فعالیت آن مجددا آغاز می‌شود.

چراغ سحر با اشاره به اینکه محصول کارخانه قند ممسنی در حال حاضر تبدیل شکر خام به شکر سفید می‌باشد اظهار داشت: در این کارخانه تعداد۸۹ کارگر دائم و ۱۰۰ کارگر فصلی مشغول کار که اگر چغندر قند به آن تزریق شود حدود ۴۰۰ کارگر فصلی و دائم به طور مستقیم اشتغال زایی دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: تولیدات این کارخانه اگر شکر خام آن را بخش خصوصی تامین کند به بازارهای داخلی و کشورهای خارجی صادر می‌شود ولی اگر بخش دولتی تامین کننده مواد اولیه باشد دولت در مورد آن تصمیم می‌گیرد.

چراغ سحر اضافه کرد: در سالهای قبل چغندر قند در این شهرستان کشت می‌شد که متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل خشکسالی‌های مداوم کشت این محصول مییسر نمی‌شود.

لازم به ذکر است کارخانه قند ممسنی در سا ل ۱۳۴۴تاسیس که در ابتدا با دو خط تولید تبدیل چغندر قند به شکر و تبدیل شکر خام به شکر سفید شروع به کار کرد.

در سال ۸۸ تنها واحد صنعتی این شهرستان که همین کارخانه می‌باشد بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار که متأسفانه کم کاری مالکان باعثشد کار این کارخانه به صورت مستمر نباشد.

کارگران استان فارس کارگران مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر