کد خبر: 182131 A

رئیس صنف کارگران ساختمانی تاکستان طرح کرد:

مرکز آموزش فنی و حرفه ای تاکستان هنگام صدور کارت مهارت برای کارگران ساختمانی، استانداردهای حرفه ای را رعایت نمی‌کند.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی تاکستان(واقع در استان قزوین) از رویه مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان هنگام صدور کارت مهارت برای کارگران ساختمانی انتقاد کرد.

«حسین ذوالقدر» در این باره به ایلنا گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای تاکستان هنگام صدور کارت مهارت برای کارگران ساختمانی، استانداردهای حرفه ای را رعایت نمی‌کند به گونه ای که بیشتر متقاضیان دریافت کارت مهارت حتی اگر کارگر ساختمانی نباشند نیز به راحتی و بدون هیچ مهارت خاصی می‌توانند این کارت را دریافت کنند.

وی ادامه داد: هنگامی که می‌خواهیم دارندگان کارت مهارت را برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه به سازمان تأمین اجتماعی معرفی کنیم، متوجه می‌شویم شمار بالایی از آنان کارگر ساختمانی نیستند و به تبع مشمول بیمه کارگران ساختمانی نمی‌شوند.

این فعال کارگری با انتقاد از شمار اندک سهمیه بیمه‌ای که در هر سال به شهرستان تاکستان اختصاص داده می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته حدود ۵۰۰ سهمیه بیمه به ما اختصاص داده شد اما در سال جاری هنوز سهمیه بیمه ای اعلام نشده و این در حالی است که بیش از ۷۰۰ کارگر ساختمانی برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه در نوبت سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند.

وی در عین حال بیان کرد: از همه متقاضیانی که برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی به ما مراجعه می‌کنند تنها نزدیک به یک چهارم آنان کارگر ساختمانی هستند.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی تاکستان در پایان با اشاره به آمار بالای حوادثشغلی منجر به مرگ در استان قزوین، اظهار کرد: اگر هنگام صدور کارت مهارت برای کارگران ساختمانی، مهارت‌های ایمنی هم به آنان آموزش داده شود، آمار حوادثکار تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد چرا که بیشتر حوادثکار بدلیل ناآگاهی کارگران برای‌شان اتفاق می‌افتد.

کارگران ساختمانی کارگران قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر