کد خبر: 146338 A

یک مقام کارگری در آذربایجان غربی:

چکیده: نمی‌توان نگران تولید بود اما به نیروی مولد اجتماع بی‌توجهی کرد. / در موقعیتی که کارفرمایان به بهانه افزایش قیمت مواد اولیه و حامل‌های انرژی، قیمت محصولات تولید شده توسط کارگران را تا چند برای افزایش داده‌اند، عدالت و قانون حکم می‌کند که مزد کارگران نیز بر اساس نرخ تورم افزایش یابد.

یک مقام کارگری در استان آذربایجان غربی، پرداخت دستمزد ناکافی را عامل چند شغله شدن کارگران دانست.

«غلامرضا فیرورقی» نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار آذربایجان غربی در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: در شرایطی که حداقل مزد جوابگوی هزینه‌های اولیه زندگی نیست، کارگران ناچارند برای تامین این هزینه‌ها در کنار شغل اصلی‌شان به مشاغل دیگر روی آورند.

این فعال کارگری کاهش بهره‌وری را از تبعات چند شغله بودن کارگران دانست و افزود: تا زمانی که کارگران با انجام روزانه ۸ ساعت کار، مزدی که زندگی‌‌شان را تامین کند دریافت نکنند نمی‌توان انتظار داشت با تمام نیرو و تمرکز در خدمت شغل‌شان باشند.

او تاکید کرد: نمی‌توان نگران تولید بود اما به نیروی مولد اجتماع بی‌توجهی کرد.

فیرورقی با اشاره به افزایش قیمت کالاهای مصرفی تولید داخل، افزود: در موقعیتی که کارفرمایان به بهانه افزایش قیمت مواد اولیه و حامل‌های انرژی، قیمت محصولات تولید شده توسط کارگران را تا چند برای افزایش داده‌اند، عدالت و قانون حکم می‌کند که مزد کارگران نیز بر اساس نرخ تورم افزایش یابد.

دستمزد 93
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر