کد خبر: 146332 A

تحقق یکی از مطالبات ده‌گانه کارگران؛

چکیده: با آزادی ۳ کارگر بازداشتی پلی اکریل اصفهان، بیش از ۴۰ کاندیدای انتخابات شورای اسلامی کار کارگران این واحد تولیدی که در اعتراض به بازداشت همکاران‌شان از کاندیداتوری انصراف داده بودند، از تصمیم قبلی خود بازگشتند و انتخابات شورا در ‌‌نهایت روز گذشته برگزار شد.

انتخابات شورای اسلامی کار کارگران پلی اکریل اصفهان روز گذشته(یکشنبه ۲۸ بهمن ماه) بعد از وقفه ای دو ساله برگزار شد.

یکی از نمایندگان کارگران با اعلام این خبر به ایلنا گفت: با آزادی ۳ کارگر بازداشتی پلی اکریل اصفهان، بیش از ۴۰ کاندیدای انتخابات شورای اسلامی کار کارگران این واحد تولیدی که در اعتراض به بازداشت همکاران‌شان از کاندیداتوری انصراف داده بودند، از تصمیم قبلی خود بازگشتند و انتخابات شورا در ‌‌نهایت روز گذشته برگزار شد.

گفتنی است «احمد صابری»، «عباس حقیقی» و «جواد لطفی» در تاریخ ۲ بهمن ماه در پی ادامه اعتراضات صنفی کارگران پلی اکریل اصفهان از سوی پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار و سپس بازداشت شده بودند.

در اعتراض به بازداشت‌ این سه کارگر، بیش از ۴۰ کاندیدای انتخابات شورای اسلامی کار کارگران پلی اکریل اصفهان از کاندیداتوری انصراف دادند که به تعویق انتخابات این نهاد صنفی منجر شد.

نماینده کارگران پلی‌اکریل در ادامه با اشاره به دو سال وقفه در برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار این کارخانه، افزود: مدیر عامل پلی اکریل اصفهان طی دو سال گذشته با تهدید کارگران به اخراج و تعدیل از برگزاری انتخابات شورا جلوگیری می‌کرد.

این نماینده کارگری تصریح کرد: شورای اسلامی کار پلی اکریل اصفهان از ۸ عضو اصلی و ۵ عضو علی البدل تشکیل می‌شود و انتخابات این شورا با اعلام آمادگی حداقل ۲۱ کاندیدا قانونی است.

نماینده کارگران پلی اکریل اصفهان در پایان اظهار داشت: کارگران پلی اکریل اصفهان با برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار به یکی از خواسته‌های صنفی ده گانه‌شان رسیدند اما سایر مطالبات آن‌ها همچنان بلاتکلیف است.

کارگران پلی اکریل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر