کد خبر: 112680 A

رئیس کمیته‌ حفاظت فنی استان مرکزی خبر داد:

چکیده: ‌ «وزارت کار با ابلاغ دستورالعملی، شرکت‌های پیمانکاری حقیقی و حقوقی را در همه زمینه‌های کاری از جمله ساختمانی، خدماتی، تولیدی و… ملزم کرده است از ادارات کار محل یا استان‌شان پروانه ایمنی کسب کنند.»

رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی از الزام شرکت‌های پیمانکاری حقیقی و حقوقی برای کسب پروانه ایمنی از وزارت کار خبر داد.

«مهراب بوجاری» در این باره به ایلنا گفت: وزارت کار با ابلاغ دستورالعملی، شرکت‌های پیمانکاری حقیقی و حقوقی را در همه زمینه‌های کاری از جمله ساختمانی، خدماتی، تولیدی و… ملزم کرده است از ادارات کار محل یا استان‌شان پروانه ایمنی کسب کنند.

وی ادامه داد: کمیته تایید صلاحیت شرکت‌های پیمانکاری در ادارات کار تشکیل می‌شود و این کمیته بر اساس مدارک ارائه شده از سوی این شرکت‌ها، بازرسی‌های لازم را انجام می‌دهند و تجهیزاتشان را بررسی می‌کنند تا ‌‌نهایت برای آن‌ها تاییدیه ایمنی صادر کنند.

بوجاری در پایان تصریح کرد: حتی اگر شرکت‌های پیمانکاری ثبت قانونی نداشته باشند مشکلی در اجرای این دستورالعمل ایجاد نمی‌شود زیرا وزارت کار به سازمان‌های دولتی و خصوصی اعلام کرده است هر پروژه‌ای را که می‌خواهند به پیمانکار بسپارند موظف‌اند پروانه ایمنی شرکت مربوطه را بررسی کنند.

حوادث کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر