کد خبر: 179578 A

«سرزمین‌من» در ششمین سال فعالیتش دست به انتشار نخستین شماره از ماهنامه ایران‌شناسی برای کودکان زد.

«سرزمین‌من» در ششمین سال فعالیتش دست به انتشار نخستین شماره از ماهنامه ایران‌شناسی برای کودکان زد. این ضمیمه رایگان و رنگارنگ که «کودکان سرزمین‌من» نام دارد، کوچولوهای امروز را از همین حالا برای شناخت دیدنی‌های طبیعی و فرهنگی ایران آماده می‌کند. این ضمیمه در هشت بخش با تصاویر جذاب، معما، قصه، نقاشی و سایر جذابیت‌های کودکانه منتشر شده و تمام مطالب آن در خصوص شناخت دارایی‌های فرهنگی و طبیعی ایران است. در این ماهنامه، بخش‌های مختلفی برای آموزش موضوعاتی چون حیات‌وحش، باستان‌شناسی، تاریخ، محیط‌زیست، هنر و معماری و شعرها و متل‌های کهن ایرانی برای کودکان در نظر گرفته شده که با نثری ساده و روان و به صورت جذاب کودک را به سفری در نقاط مختلف ایران می‌برد.

به گزارش ایلنا؛ هر بخش از ماهنامه ضمیمه «کودکان سرزمین‌من» برای اختصاص به یک موضوع در حوزه ایران‌شناسی برای کودکان در نظر گرفته شده است. بخش «کودکانه‌ها» برای یادآوری شعرها و متل‌های کهن ایرانی، بخش «اگه گفتی من ‌کی‌ام؟» برای شناخت حیات‌وحش سرزمین‌مان، «اگه گفتی اینجا کجاست؟» و «این چیه؟» برای شناخت تاریخ، بناها و اشیای تاریخی ایران، بخش «مسافر کوچولو» برای آشنایی با شهرهای سرزمین‌مان، بخش «مردم ایران» برای شناخت بیشتر با اقوام و فرهنگ‌های مختلف ایرانی و بخش «ایران ما» هم برای شناخت داشته‌های فرهنگی و طبیعی ایران. همچنین در قصه تصویری «ماجراهای جغدک»، کودکان می‌توانند همراه با دو شخصیت جذاب جغدک و کرم کوچولو، سفری به سرتاسر ایران بروند و در بخش «سرگرمی» هم همچنان که با جانوران و بناها و نقاشی‌های ایرانی آشنا می‌شوند، به بازی و سرگرمی مشغول شوند.

نخستین شماره ماهنامه «کودکان سرزمین‌من»، در ۱۶ صفحه و به‌صورت ضمیمه رایگان همراه با شماره ۵۷ ماهنامه «سرزمین‌من» منتشر و عرضه شده است.

سرزمین من برای کودکان منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر