کد خبر: 157453 A

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد:

در طی نامه‌ای که به دفتر جنتی از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس ارسال خواهد شد وی باید هفته آینده برای ارایه پاره‌ای از توضیحات در کمیسیون حاضر شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، با یادآوری جزییات جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت: بحثو بررسی پیرامون برنامه‌های کمیسیون فرهنگی در سال ۹۳ با محوریت فرمایش رهبری مبنی بر تکیه به فرهنگ در نام گذاری سال جدید از جمله دستور کارهای امروز کمیسیون بوده است.

به گزارش ایلنا؛ سید علی طاهری در تشریح جزییات جلسه یک شنبه ۱۷ فروردین کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در نخستین جلسه خود در سال ۹۳ به بررسی برنامه‌های کمیسیون در سال جدید پرداختند.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری نام گذاری سال ۹۳ با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، از سوی رهبر انقلاب، افزود: این نام‌گذاری و مرکز توجه قرار گرفتن فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری وظیفه کمیسیون فرهنگی مجلس را بیش از پیش کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در توضیح اولویت‌های کمیسیون فرهنگی مجلس در سال ۹۳، تصریح کرد: پیگیری مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری و تقویت زیرساخت‌ها در عرصه فرهنگ از جمله مهم‌ترین اولویت‌های فرهنگی کمیسیون در سال جدید است.

وی با یادآوری تشکیل کمیته مشترک بین کمیسیون فرهنگی و آموزش و تحقیقات مجلس برای رفع دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ، گفت: امید است با تشکیل اولین جلسه این کارگروه در هفته جاری مطالبات رهبر انقلاب در زمینه فرهنگ لحاظ شود.

طاهری ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس مقرر شد طرح‌هایی که در سال ۹۲ در کارگروه‌ها و کمیسیون به جمع بندی رسیده همچون طرح مربوط به صدا و سیما طرح، رسانه و جمعیت و تعالی خانواده توسط کارگروه‌های تخصصی بررسی شده و برای ارسال به جلسه علنی آماده شوند.

وی با یادآوری دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با سید محمد خاتمی، گفت: در طی نامه‌ای که به دفتر جنتی امروز از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس ارسال خواهد شد وی باید هفته آینده برای ارایه پاره‌ای از توضیحات در کمیسیون حاضر شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، همچنین با یادآوری دستور کار دیگر کمیسیون فرهنگی مجلس، افزود: انتخاب سید مرتضی حسینی به جای مفید کیایی‌نژاد برای عضویت در شورای فرهنگ عمومی که به علت برخی مشکلات و همچنین تداخل زمانی این شورا با برنامه‌های وی تقاضای برکناری از این عضویت را کرده بود انجام شد.

جنتی برای پاسخگویی درباره دیدار با خاتمی به مجلس می رود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر