کد خبر: 156316 A

بیداری و بینش پیوسته منظومه فرهنگی کشور و پذیرش نقد ونظر آگاهان دلسوز و ملتزم به مکارم اخلاق موجب برکات و ثمر بخشی این جنبش مبارک فرهنگی خواهد بود.

ایلنا: شورای فرهنگ عمومی کشور در آستانه ۱۲ فروردین و ایام فاطمیه به مناسبت سال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش ایلنا؛ متن این بیانیه که از سوی حجت الاسلام و المسلمین سید حسین شاهمرادی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور منتشر شده است، به شرح زیر است:

" سال ۹۳ که حلولش از تقارن با روزهای روشنایی گرفته از نام فاطمه زهرا سلام الله علیها برکت مضاعف یافته آغاز گردیده است.

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی سال نو را به هم میهنان عزیز و ایرانیان فرهنگور و فضیلت پرور تبریک گفته وبرای آنان سالی سرشار از طراوت، پویایی، الفت و تعالی آرزو می‌کند. در طریعه سی و ششمین بهار آزادی، رهبر فرزانه انقلاب عزم راسخ و اراده استوار مردمان روشن ضمیر ایران زمین را برای حضور و سعی موثر در عرصه اقتصاد و فرهنگ فراخواندند تا همه توش و توان خود را برای اعتلای فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، بذل نموده و درخشندگی ایمان و باور خویش را در منش و شیوه‌ی زندگی، نشان دهند. بایسته است مسئولان و مدیران کشوربه ویژه در نهادهای فرهنگی درسال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی زمینه‌های لازم جهت تحقق این شعار و مشارکت همگانی را فراهم کرده و در صیانت ازفضایل جامعه اسلامی ایران اهتمام نمایند.

غنیمت شمردن این فرصت تاریخی و مسئولیت پذیری نهادها و سازمان‌های تاثیرگذار نظیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا وسیما، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری‌ها و اهمیت و نقش موثر افراد و گروه‌های مرجع فرهنگی چون علما و فضلا، ائمه جمعه و جماعات، استادان و هنرمندان فرهیخته لازمه وصول به آرمان‌های والا است.

بیداری و بینش پیوسته منظومه فرهنگی کشور و پذیرش نقد ونظر آگاهان دلسوز و ملتزم به مکارم اخلاق موجب برکات و ثمر بخشی این جنبش مبارک فرهنگی خواهد بود.

شورای فرهنگ عمومی به عنوان رشته‌ی پیوند نهادهای فرهنگی کشور که وظیفه‌ی سیاستگذاری و برنامه‌ریزی، هدایت و نظارت فرهنگ عمومی را با پشتوانه‌ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی با همکاری نهادها و سازمانهای عضو برعهده دارد در سال جاری شوراهای فرهنگ عمومی در استان‌ها را به دستیاری همکاران، فعالتر و پویاتر برگزار خواهد کرد تا در موضوعات شیوه زندگی، حقوق شهروندی، الگوی مصرف و استفاده از تولیدات داخلی، همیاری و تعاون اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج آسان و…گامهای عملی برداشته و اقدامات شایسته، با درنظر داشتن ویژگیهای فرهنگی ایران اسلامی و اقوام این نجد را روا دارند. "

سیدحسین شاهمرادی، دبیر شواری فرهنگ عمومی

شورای فرهنگ عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر