کد خبر: 138382 A

کارت صلاحیتی هنرمندان طراح مد و لباس، با همکاری انجمن طراحان لباس و پارچه و به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس صادر می‌شود.

ایلنا: کارت صلاحیتی هنرمندان طراح مد و لباس به منظور شناسایی و رتبه بندی طراحان هنرمند فعال این حوزه صادر خواهد شد.

به گزارش ایلنا، باتوجه به این کارت در مسیر هویت بخشی به فعالان و دست اندرکاران صنعت پوشاک کشور در مسیر ترویج پوشش اسلامی – ایرانی نسبت به صدور کارت صلاحیت و شتاسایی طراحان پارچه و پوشاک کشور و به منظور دستیابی به اهداف متعالی این حوزه صادر می‌شود.

ازجمله اهداف اساسی صدور این کارت می‌توان به، ساماندهی و برنامه ریزی برای رفع مشکلات و انجام حمایت‌های لازم از طراحان، کمک به ارتقای سطح علمی و ایجاد زمینه همکاری و تعامل با بخش صنعت و واحد‌های تولیدی، تعریف جایگاه و دفاع از حقوق طراحان در چرخه تولید پوشاک کشور، ایجاد انگیزه و وهویت بخشی، کشف استعدادهای خلاق این حوزه، تلاش بیشتر برای تثبیت جایگاه هنرمندان، و… اشاره کرد.

این در حالی است که به زودی طراحان لباس و فعالان عرصه مد کشور در بخش‌های مختلف از جمله دکوراسیون داخلی، چرم و پارچه می‌توانند با مدارک اعلام شده از سوی بنیاد ملی مد و لباس نسبت به دریافت کارت صلاحیتی خود اقدام کنند.

همچنین انجمن طراحان لباس و پارچه کشور نیز همکاری مطلوبی را برای صدور این کارت با کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور داشته است.

نخستین کتابخانه تخصصی مد و لباس کشور نیز به همت بنیاد ملی مد و لباس در محل این بنیاد تشکیل می‌شود.

در این کتابخانه تلاش می‌شود تا تازه‌ترین آثار مکتوب در حوزه طراحی لباس و پارچه در دسترس علاقمندان قرار گیرد.

بنیاد ملی مد و لباس از چند ماه پیش با دعوت از چند تن از اساتید دانشگاهی در چهارچوب فعالیت‌های شواری راهبردی علمی و دانشگاهی مد و لباس رایزنی و همکاری با ناشران فعال در این حوزه، زمینه را برای راه اندازی این کتابخانه تخصصی فراهم ساخته است.

در این کتاب خانه کلیه مراجع تخصصی مد و لباس و طراحی و دوخت نیز برای بهره‌مندی دانشجویان و پژوهشگران این حوزه آماده می‌شود.

این کتابخانه در مرحله راه اندازی و تامین منابع قرار دارد و به زودی در محله اجرایی قرار گرفته تا در کمترین زمان ممکن امکان بهره وری از این کتابخانه فراهم شود.

بنیاد ملی مد و لباس در فراخوانی از ناشران فعال این حوزه دعوت کرده تا کتاب‌های تخصصی خود را با مهر و امضای خود در اختیار علاقه مندان قرار دهند.

محل این کتابخانه بنیاد ملی مد و لباس بوده و آیین گشایش آن با حضور هنرمندان این حوزه و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

بنیاد ملی مد و لباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر