کد خبر: 117365 A

با حضور هنرمندان سینما و تاتر،

نشان بزرگ مراسم به خانواده و مادر شهیدان غلامعلی و محمد تقی خنده رو، اهدا شد که دو فرزندش را در سالهای هشت سال دفاع مقدس تقیدم انقلاب کرده بود.

ایلنا: نخستین آئین نکوداشت نیکوکاران برجسته شهر سبزوار همزمان با روز بزرگداشت خانواده، پنجشنبه نهم آبان ماه ۱۳۹۲ و با استقبالی بی‌نظیر از طرف مردم این شهر و در تالار بزرگ مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی شهر سبزوار برگزار؛ و طی آن به چهار تن از نیکوکاران این شهر، نشان نیکوکاری اهدا شد.


به گزارش ایلنا اجرای این مراسم به عهده فرزاد حسنی بود، او ابتدا ضمن توضیحی مختصر درباره این اتفاق و بانیان آنکه توسط کانون فرهنگی هنری ظهور برگزار می‌شد، فعالیت‌های فرهنگی را از مهم‌ترین فعالیت‌های مغفول مانده در شهرستان‌ها برشمرد و تجلیل از نیکوکاری را پسندیده‌ترین امر ممکن در عالم مادی دانست.
در ابتدای این مراسم، که در آن تعدادی از اعضای شورای شهر و اغلب مسئولان و بزرگان سبزوار حضور داشتند، عباسعلی پورحامدی(از معتمدان و بزرگان سبزوار) به عنوان اولین سخنران گفت: بزرگداشت نیکوکاری و ایثار، خود عین امر به معروف و بر‌ترین فضیلت است، و تجلیل از کسانی که به نوعی به جامعه خدمت می‌رسانند و دغدغه‌مندانه با محیط خود طرف می‌شوند، گسترش معروف در جامعه است و من از برگزار کنندگان جوان این مراسم تشکر می‌کنم که با انتخاب راهی خوب، مردم را به سوی حسنات و امور معنوی سوق می‌دهند.
همچنین محمد حسین هادوی فر ریاست سازمان بهزیستی شهر سبزوار، ضمن قدردانی از فعالیت‌های فرهنگی در زمینه گسترش فرهنگ نیکوکاری، گزارشی از فعالیت‌های بهزیستی سبزوار را ارائه داد و توجه به نیازمندان را از امور والای دینی برشمرد و از عنایت مردم که دستگیر و همراه بهزیستی برای رفع و دفع فقر از چهره جامعه هستند، قدردانی کرد.
آخرین سخنران این مراسم، محمد مشکانی(مدیر اداره فرهنگ و ارشاد سبزوار) بود؛ او گفت: ما در این شهر بسیار بیشتر از این، به حرکت‌های فرهنگی نیاز داریم، چون سابقه درخشان سبزوار و وسعت جغرافیاییمان به حدی هست که می‌باید قدم‌های بزرگتری را برداریم، گو آنکه شاد کردن مردم هم خودش فضیلتی بزرگ است؛ من از اعضای کانون فرهنگی و هنری ظهور تشکری ویژه دارم برای برپایی همایشی چنین باشکوه. امیدوارم این مراسم، فتح بابی برای کارهای بزرگ‌تر در این شهر شود.
خانواده نودهی و محمد نودهی(پدر شادروان مصطفی نودهی) نخستین تجلیل شوندگان بودند؛ آن‌های تمامی اعضای بدن فرزند جوانسالشان را که دچار مرگ مغزی شده بود، به نیازمندان اهدا کرده بودند.
نشان دوم این مراسم به علی شمس اهدا شد؛ که بنیانگذار خیریه الزهرا(س) در شهر سبزوار بوده و در پوشش مایحتاج نیازمندان، فعالیت‌های گسترده‌ای را سامان داده است.
تجلیل از بانوی نیکوکار و اهدای نشان نیکوکاری به مدیره موسسه حضرت علی اصغر(س)؛ خانم نسرین چیتی که از خیرین بنام شهر سبزوار است، سومین نشان اهدایی این مراسم بود.
نشان بزرگ مراسم هم به خانواده و مادر شهیدان(غلامعلی و محمد تقی خنده رو)، خانم نورجهان اکرمی اهدا شد که دو فرزندش را در جنگ تقدیم اعتقاددات قلبی و حفظ خاک و آبروی این مرز و بوم کرده است.
گلریزان برای معلولان بهزیستی و کنسرت یک ساعته محمد اصفهانی نیز، پایان بخش برنامه‌ها بود.

نیکوکاران سبزواری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر