کد خبر: 197556 A

وزیر ارتباطات:

در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲ کار موازی را دنبال می‌کنیم که یکی از آنها این است که هر چه سریعتر زیرساخت محکمی برای توسعه کشور فراهم شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دغدغه دولت یازدهم در ایجاد اشتغال جوانان تحصیل کرده گفت: امسال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی را در سطح کشور تعهد کرده است.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی در جلسه افتتاح پروژه‌های مخابراتی استان کردستان که با حضور استاندار کردستان، مسئولان کشوری و استانی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در مرکز آموزش و پژوهش استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت استان کردستان بر کسی پوشیده نیست این استان با مردمانی غیور همواره در دفاع از کیان اسلامی و خاک کشور در مقابل تهدیدات دشمنان ایستادگی کردند.

وی گفت: کردستان استانی است که مهد هنر، فرهنگ و ادب بوده و دارای مردمانی موفق در هر عرصه و زمینه‌ای بوده و هست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: آنچه در طول یک سال گذشته در این استان کردستان در دولت یازدهم انجام شده نشان دهنده اهمیت این استان بوده است.

وی گفت: یکی از اولویت‌های کاری ما در دولت یازدهم این است که هر چه زودتر روستاهای استان کردستان و سایر استان‌های کشور به اینترنت پر سرعت مجهز شوند و در همین راستا پهنای باند در استان نیز به ۴ برابر افزایش خواهد یافت.

واعظی از دو برابر شدن کانال‌های ارتباطی در استان کردستان خبر داد و افزود: کارهای بزرگی در زمینه فیبر نوری در کردستان انجام شده به طوری که تاکنون ۹۰ کیلومتر فیبر نوری در استان انجام شده و حدود ۵۰۰ کیلومتر باقی مانده تا پایان برنامه پنجم توسعه و سال ۹۴ اجرا خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دفاتر آی سی تی به عنوان پیشران توسعه کشور نام برد و اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که این وزارتخانه در دولت یازدهم دارد این است زیرساخت‌های توسعه در استان کردستان برای ایجاد دفاتر آی سی تی را فراهم کند.

وی با اشاره به اهمیت خدمات در دفاتر ای سی تی، خاطر نشان کرد: امروز در بسیاری از کشورهای پیشرفته، دفاتر آی سی تی پیش‌ران توسعه کشور است و زمانی که رکود اقتصادی در بسیاری کشورهای غربی پیش آمده کشورهایی که زیرساخت را بر روی آی سی تی بنا کردند کمتر از دیگران لطمه دیدند.

واعظی گفت: در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲ کار موازی را دنبال می‌کنیم که یکی از آنها این است که هر چه سریعتر زیرساخت محکمی برای توسعه کشور فراهم شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در این وزارتخانه به دنبال تصدی گری نیستیم، اظهار کرد: ما زمانی موفق می‌شویم بخش خصوصی همراه ما باشد چرا که زیرساخت‌ها اکنون سود ده و زودبازده نیست و سیاست ما این است که بستر را برای ورود سرمایه‌گذار به این عرصه فراهم کنیم.

وی سیاست کلی اقتصاد مقاومتی را متکی شدن به مردم عنوان کرد و گفت: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که بخش عمده‌ای از آن به این امر اختصاص دارد متکی شدن به مردم است و با این روند اشتغال، صادرات و تولید بهتر می‌شود به شرطی که دولت مزاحم نشود و فقط بسترها را فراهم کند.

واعظی افزود: سیاست ما این است که مناطق محروم و روستاها رونق بگیرند و با ایجاد زیرساخت‌ها شرایطی فراهم شود تا فارغ التحصیلان دانشگاهی پا به عرصه کار بگذارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر تقویت شرکت‌های دانش بنیان در استان کردستان تاکید کرد و افزود: تلاش خواهیم کرد که در این استان با توجه به ظرفیت‌های موجود شهرک آی سی تی ایجاد شود.

وی اشتغال را دغدغه این دولت ذکر کرد و گفت: سیاست سال گذشته دولت یازدهم مهار تورم بوده که سیاست امسال خروج از تورم و رونق توسعه و ایجاد اشتغال است.

ارتباطات و فناوری اطلاعات اشتغال اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی تورم دولت سرمایه مجلس شورای اسلامی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر