کد خبر: 189759 A

واکنش راه آهن به خبر افزایش قیمت بلیط از سوی رجا؛

یک مقام شرکت راه آهن در پاسخ به ایلنا ادعای رجا مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار تا شهریور ماه را رد کرد و گفت: شاید این شرکت به خواهد نرخ بلیت را تا ۱۰۰ درصد افزایش دهد اما قرار نیست ما به گفته های آنان گوش دهیم.

با وجود اینکه شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا از افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت قطار تا شهریور ماه خبر داده است اما این نرخ از سوی شرکت راه اهن تصویب نشده و این شرکت زیر بار این میزان افزایش نخواهد رفت.
به گزارش خبرنگار ایلنا؛ راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در حالی اعلام کرده است که از اول مرداد ماه نرخ بلیط قطار بخش خصوص را ۱۰ درصد به نفع خود گران کرده است که این افزایش مبلغ از مسافران اخذ و به‌طور مستقیم به حساب راه‌آهن واریز می‌شود. در این میان شرکت حمل‌ ونقل ریلی رجا نیز خبر از افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیط قطار تا شهریور ماه می‌دهد ادعایی که از سوی راه آهن رد شده است.
به گفته روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران این ارگان دولتی از شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی درخواست ارسال فرم آنالیز قیمت را برای واقعی کردن نرخ بلیت قطار داده است اما هیچ کدام از شرکت‌ها تا کنون فرم مذکور را ارائه نداده‌‌اند.
همچنین روابط عمومی شرکت راه‌آهن در پاسخ به ایلنا ادعای رجا مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار تا شهریور ماه را رد کرد و گفت: شاید این شرکت بخواهد نرخ بلیت را تا ۱۰۰ درصد افزایش دهد اما قرار نیست ما به گفته های آنان گوش دهیم. باید توجه داشت که بر اساس آنالیز قیمتی که شرکت‌ها ارائه دهند تصمیم‌گیری خواهد شد و در روزهای آتی طی یک نشست خبری نتیجه آن اعلام خواهد شد.
حسن موسوی نژاد مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا هم در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص این افزایش ۲۰ درصدی گفت: در حال بررسی هستیم اما تا کنون میزانی برای افزایش نرخ بلیت قطار تصویب نشده است.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی لیست آنالیز قیمت را تا کنون ارائه داده‌اند گفت: بر اساس توافقی که کرده‌ایم قرار است تا پنجم مرداد ماه تمام شرکت‌ها لیست انالیز خود را ارائه دهند.
با توجه به اینکه در شروع سال جدید هیچ افزایش قیمت متوجه بلیت قطار نشد اما در مرداد ماه یک افزایش ۱۰ درصدی را شاهد هستیم و بنا به گفته مسئولین امر افزایش دیگری در راه است که مشخص نیست در پایان بحث‌ها و مذاکرات قرار است مسافران قطار دوباره با چند درصد افزایش نرخ روبرو شوند.

نرخ بلیت قطار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر