کد خبر: 187146 A

دبیر کل شرکت‌های لیزینگ خبر داد:

لیزینگ مسکن توسط بانک مرکزی در حال پیگیری است و امیدواریم بانک مرکزی هر چه سریعتر در این خصوص به اجماع برسد و نتیجه را اعلام کند.

حمید شیروانی دبیر کل شرکت‌های لیزینگ در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه لیزینگ مسکن توسط بانک مرکزی در حال پیگیری است گفت: ما شدیدا پیگیر موضوع هستیم و امیدواریم بانک مرکزی هر چه سریعتر به اجماع برسد و نتیجه را به ما اعلام کند.
وی افزود: به دلیل پیچیده بودن موضوع مورد بحثو اینکه جزییات لیزینگ مسکن باید به تصویب شورای پول و اعتبار برسد زمان آن نامشخص است.
شیروانی در پاسخ به اینکه لیزینگ مسکن یک طرح از قبل شکست خورده است گفت: در سال ۸۵، ملکی به صورت لیزینگ واگذار شد که ۵۰ میلیون آن توسط خریدار پرداخت شد و ۱۵۰ میلیون تومان را شرکت لیزینگ به صورت ۱۰ ساله پراخت کرد و این ملک هم اکنون ۶۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری می‌شود و اجاره آن ماهانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و نمی‌توان این طرح را شکست خورده دانست.
دبیر کل شرکت‌های لیزینگ در خصوص اینکه در صورت تصویب طرح لیزینگ مسکن چه میزان سودی برای آن در نظر گرفته شده است گفت: بستگی به سیاست‌های بانک مرکزی دارد که منابع مالی توسط خودمان تامین شود و یا بانک مرکزی یارانه ای در نظر بگیرد در حال حاضر ملک‌های اداری و اجاری با نرخ سود ۲۲ درصد کار می شود که به احتمال قوی همین میزان برای لیزینگ مسکن نیز تعیین شود.
وی اافزود: به طوری که ۳۰ درصد قیمت خانه را مردم پرداخت خواهند کرد.

لیزینگ مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر