کد خبر: 182508 A

پایش مداوم و بهبود محیط کسب و کار در کشور به منظور ارتقای جایگاه ایران در شاخص های جهانی کسب و کار از جمله مصوبات نخستین جلسه مشترک امروز هیات دولت با استانداران سراسر کشور بود.

هیات وزیران تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی را که به رفع برخی از مشکلات صاحبان کسب و کار در امر تجارت توجه دارد و می تواند به بهبود محیط کسب و کار کمک کند، پس از بحثو بررسی تصویب کرد.

به گزارش ایلنا، پایش مداوم و بهبود محیط کسب و کار در کشور به منظور ارتقای جایگاه ایران در شاخص های جهانی کسب و کار از جمله مصوبات نخستین جلسه مشترک امروز هیات دولت با استانداران سراسر کشور بود.

بر اساس این مصوبه تمامی دستگاه های دولتی به منظور بهبود جایگاه ایران در رتبه بندی های جهانی کسب و کار موظف به ارتقا و ارائه شاخص های مرتبط هستند.

از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات دولت، بهبود فضای کسب و کار و رویکرد گسترش تجارت فرامرزی بود که به منظور کسب اطلاعات لازم در جهت پایش مداوم و بهبود مستمر فضای کسب و کار با رویکرد گسترش تجارت فرامرزی تصویب شد.

بر اساس این مصوبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران به منظور تسهیل بیشتر تجارت خارجی موظف به اجرای اقدامات لازم شدند.

ایران تجارت جمهوری اسلامی ایران دستگاه های اجرایی دستگاه های دولتی دولت شاخص کسب و کار گمرک وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر