کد خبر: 175285 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با بهره برداری از آزادراه پل زال - اندیمشک ضمن تسهیل در وضعیت ترافیکی و تردد در مسیر مهم و استراتژیک جنوب کشور، آمار تلفات رانندگی در این محور نسبت به مسیر گذشته به صفر رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با بهره برداری از آزادراه پل زال - اندیمشک ضمن تسهیل در وضعیت ترافیکی و تردد در مسیر مهم و استراتژیک جنوب کشور، آمار تلفات رانندگی در این محور نسبت به مسیر گذشته به صفر رسیده است.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی نورزاد با اشاره به اهداف ساخت آزادراه ها در کشور افزود: آزادرا ه ها با هدف ارتقای سطح ایمنی، افزایش و سلامت عبور و مرور، افزایش سرعت در انتقال مسافر و کالا، فراهم نمودن شرایط مناسب برای استفاده از توانایی ها و استعداد بالقوه کشور ساخته می شوند و ارتقای ایمنی در مسیر یکی از اساسی ترین اهداف ساخت آزادراه ها است.

وی در همین راستا با اشاره به افتتاح آزادراه پل زال - اندیمشک در اسفند ماه سال گذشته که در ادامه آزادراه خرم آباد - پل زال احداثشده است، گفت: محور قدیم این مسیر در گذشته یکی سانحه خیزترین مسیرهای ارتباطی در استان خوزستان و منطقه محسوب می شده است و طبق آمار ۲۳ نفر در سال ۹۱ و ۳۷ نفر در سال ۹۲ در این مسیر جان خود را در اثر سوانح رانندگی از دست دادند که خوشبختانه با افتتاح این آزادراه آمار سوانح رانندگی جز در مواردی جزیی به صفر رسیده است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور همچنین از صرفه جویی در خصوص مصرف سوخت که یکی دیگر از ویژگی های این مسیر است، عنوان کرد: با افتتاح آزادراه پل زال - اندیمشک سالانه حدود یک میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین و حدود هفت میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف گازوییل خواهیم داشت.

وی با اشاره به صرفه جویی ریالی در مصرف سوخت خودرو ها و حفظ سرمایه های ملی کشور تصریح کرد: با صرفه جویی در مصرف سوخت خودروها سالانه ۲۰ میلیارد تومان صرفه جویی ریالی و ۱۲ میلیارد تومان صرفه جویی بابت کاهش زمان سفر با عبور از این آزادراه خواهیم داشت.

وی در پایان افتتاح آزادراه پل زال - اندیمشک را دستاوردی ارزشمند در کاهش مشکلات ترافیکی و افزایش فعالیت اقتصادی در بخش حمل و نقل منطقه دانست.

ارتقای سطح استان خوزستان بخش حمل و نقل بنزین جاده سرمایه صرفه جویی در مصرف مدیر عامل شرکت مشکلات وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر