کد خبر: 174755 A

عضو کمیسیون عمران در گفتگو با ایلنا مطرح کرد؛

اگر می‌خواهیم رقابت سالمی در بین شرکت‌های هواپیمایی حاکم باشد نیاز به این است که دو تا سه شرکت هواپیمایی خارجی را وارد این رقابت کنیم.

عضو کمیسیون عمران گفت: لازمه یک رقابت سالم توسعه و افزایش قدرت انتخاب مردم است، همچنین باید به این اصل نیز توجه داشت که لازمه اجرای آزادسازی بلیط هواپیما نیز ورود ایرلاین‌‌های خارجی به کشور است.

علیرضا خسروی، عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه لازمه اجرای آزاد سازی بلیط هواپیما ورود شرکت‌های هواپیمایی خارجی است اظهار داشت: اگر می‌خواهیم رقابت سالمی در بین شرکت‌های هواپیمایی حاکم باشد نیاز به این است که دو تا سه شرکت هواپیمایی خارجی را وارد این رقابت کنیم.

وی تصریح کرد: در غیر این صورت قیمت‌ها بدون ارائه خدمات بیشتر افزایش پیدا می‌کند، همچنین باید قدرت انتخاب مردم را افزایش دهیم شرایط پروازهای کنونی کشور مانند این است که به یک نفر منویی با یک غذا بدهیم و از او بخواهیم که انتخاب کند.

خسروی با اشاره به اجرای این طرح در سال ۹۰ خاطر نشان کرد: در آن زمان ۳۵۰۰ پرواز داخلی داشتیم که شرکت هواپیمایی قطر پیشنهاد انجام ۷۰ پرواز در روز را مطرح کرد اما به قدری جو خراب شد که اجازه ورود به شرکت هواپیمایی قطری داده نشد.

این عضو کمیسیون عمران با بیان این مطلب که آمدن یک شرکت هواپیمایی خارجی به نفع مردم است افزود: به این طریق مردم می‌توانند انتخاب دلخواه‌ خود را داشته باشند و ما نباید این حق را از آن‌ها بگیریم.

آزاد سازی بلیط هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر