کد خبر: 157697 A

رییس انجمن انبوه‌سازان:

اقلام زیادی در قیمت مسکن اثر گذار هستند باید صبر کرد و دید تاثیر کلی این افزایش قیمت‌ها و دیگر مسائل بر ساختمان تمام شده چه قدراست و سپس نتیجه را اعلام کرد.

باید صبر کرد و دید تاثیر کلی افزایش قیمت‌ها و دیگر مسائل بر ساختمان تمام شده چه قدراست و سپس نتیجه را اعلام کرد.

ایرج رهبر(رییس انجمن انبوه‌سازان کشور) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا؛ با اشاره به افزایش قیمت سیمان و مصالح ساختمانی همچنین تاثیر آن در بهای مسکن اظهار داشت: افزایش قیمت‌ها تازه شروع شده است افزایش دستمزدها، شن و ماسه و مصالح دیگر از موارد تاثیر گذار در قیمت آینده مسکن خواهند بود.

وی درخصوص میزان افزایش قیمت مسکن گفت: اقلام زیادی در قیمت مسکن اثر گذار هستند باید صبر کرد و دید تاثیر کلی این افزایش قیمت‌ها و دیگر مسائل بر ساختمان تمام شده چه قدراست و سپس نتیجه را اعلام کرد.

رهبر با اشاره به اینکه افزایش قیمت برخی اقلام از نرخ تورم نیز پیشی می‌گیرد؛ گفت: به عنوان مثال سال گذشته فولاد بیش از ۱۰۰ در صد افزایش پیدا کرد و این‌ها مصالح خاصی هستند که در مسکن به کار گرفته می‌شوند.

رییس انجمن انبوه‌سازان کشور تصریح کرد: باید دید اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و شیب افزایش قیمت حامل‌های انرژی چه میزان تاثیرگذار خواهد بود.

وی به رکود خرید و فروش مسکن اشاره کرد و ادامه داد: در سال گذشته به دلیل عدم قدرت خرید مردم و رکود خرید و فروش بسیاری از سازندگان برابر با قیمت تمام شده اقدام به فروش می‌کردند و بسیاری نیز دست نگه داشتند.

رهبر ادامه داد: دولت و بخش خصوصی باید بین عرضه و تقاضا تعادل ایجادکنند همچنین تعادل قیمتی را از طریق بانک‌ها و اهدای تسهیلات برقرار کنند.

ایرج رهبر رییس انجمن انبوه‌سازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر