کد خبر: 157658 A

مدیرکل راه آهن جنوب شرق:

راه اندازی قطار باری بین المللی مانند قطار اکو و قطارهای باری داخلی حامل سیمان و سایر محصولات یاد شده موجبات رشد اقتصادی، اشتغالزایی و محرومیت زدایی را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: نخستین محموله سیمان صادراتی زاهدان به مقصد کویته پاکستان بارگیری شد.

به گزارش ایلنا، سید مصطفی داوودی، مدیرکل راه آهن جنوب شرق اظهار داشت: نخستین محموله سیمان صادراتی زاهدان به وزن ۵۰۰ تن صبح امروز بارگیری و به مقصد کویته پاکستان اعزام شد. تا پیش از این محصول سیمان از طریق جاده حمل می‌شد که با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته این محصول نیز در جرگه کالاهای حمل شده توسط ریل قرار گرفت.

سید مصطفی داوودی، مدیرکل راه آهن جنوب شرق با اعلام این خبر گفت: با توجه به عریض بودن خطوط ریلی ایران، با هماهنگی صورت گرفته با راه آهن پاکستان این محموله به وسیله ۲۰ واگن مسقف بارگیری و توسط یک رام قطار باری از طریق مرز میرجاوه به کویته پاکستان اعزام می‌شود.

به گفته داوودی در حال حاضر کالاهایی همچون گاز مایع، فرآورده های نفتی، پروفیل و محصولات گیاهی از طریق ریل به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر می شود.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق ایمنی بالا و جابه جایی انبوه بار را از جمله ویژگی های حمل بار توسط ریل برشمرد و افزود: راه اندازی قطار باری بین المللی مانند قطار اکو و قطارهای باری داخلی حامل سیمان و سایر محصولات یاد شده موجبات رشد اقتصادی، اشتغالزایی و محرومیت زدایی را به همراه خواهد داشت.

سیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر